24 hodin na soukromé vodě

Jmenuji se Tomáš Syrovátka, je mi 14 let. Chytám ryby osmým rokem. Tentokrát jsem vyrazil na soukromou vodu Rpety-Hatě nedaleko mého bydliště.
Když jsem dorazil a vynosil jsem si věci na místo č.6, začal jsem navazovat. Zvolil jsem klasickou montáž s průběžným olovem a návazec jsem udělal z vlasce 0.28 mm s háčkem o velikosti 8. A olovo o váze 70 g. Již dříve jsem si zjistil, že na revíru se vyskytuje spousta malých kaprů, tak jsem zvolil boilies PZN 2 20 mm a PZN 1, které jsem obaloval v pastě. Chytal jsem na 3 pruty, 2 pruty jsem házel asi 2-3 m od protějšího břehu, 1 prut jsem s PZN 2 jsem házel asi 5 m od břehu na jesetera. Na první nához k protějšímu břehu, za nedlouho přišel kapr, který měřil 88 cm a vážil 9,5 kg. Pak mi spadli 2 kapři a záběry ustaly. Tak jsem na všechny pruty nastažil PZN 2 a záběry přišly až k večeru, kdy jsem vytáhl 2 kapry okolo 60 cm. Když se stmívalo přišel záběr od břehu a vytáhl jsem jesetera 119 cm. Pak přišly 2 kapři z druhé strany, první vážil 8.2 kg a druhý 11.6 kg. Za celou noc pak žádný záběr nepřišel, až ve 4 h ráno zabral karp 71 cm a to byla poslední ryba výpravy. Krmil jsem jen za pomocí PVA materiálu.
Na tuto vodu se v budoucnu určitě chystám vrátit. Čekal jsem, že ryby nebudou takto aktivní, protože nebylo stálé počasí a občas byla nějaká ta přehánka. S pozdravem Tomáš Syrovátka, Příbram.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení