24 hodin na soukromé vodě

Jmenuji se Tomáš Syrovátka, je mi 14 let. Chytám ryby osmým rokem. Tentokrát jsem vyrazil na soukromou vodu Rpety-Hatě nedaleko mého bydliště.
Když jsem dorazil a vynosil jsem si věci na místo č.6, začal jsem navazovat. Zvolil jsem klasickou montáž s průběžným olovem a návazec jsem udělal z vlasce 0.28 mm s háčkem o velikosti 8. A olovo o váze 70 g. Již dříve jsem si zjistil, že na revíru se vyskytuje spousta malých kaprů, tak jsem zvolil boilies PZN 2 20 mm a PZN 1, které jsem obaloval v pastě. Chytal jsem na 3 pruty, 2 pruty jsem házel asi 2-3 m od protějšího břehu, 1 prut jsem s PZN 2 jsem házel asi 5 m od břehu na jesetera. Na první nához k protějšímu břehu, za nedlouho přišel kapr, který měřil 88 cm a vážil 9,5 kg. Pak mi spadli 2 kapři a záběry ustaly. Tak jsem na všechny pruty nastažil PZN 2 a záběry přišly až k večeru, kdy jsem vytáhl 2 kapry okolo 60 cm. Když se stmívalo přišel záběr od břehu a vytáhl jsem jesetera 119 cm. Pak přišly 2 kapři z druhé strany, první vážil 8.2 kg a druhý 11.6 kg. Za celou noc pak žádný záběr nepřišel, až ve 4 h ráno zabral karp 71 cm a to byla poslední ryba výpravy. Krmil jsem jen za pomocí PVA materiálu.
Na tuto vodu se v budoucnu určitě chystám vrátit. Čekal jsem, že ryby nebudou takto aktivní, protože nebylo stálé počasí a občas byla nějaká ta přehánka. S pozdravem Tomáš Syrovátka, Příbram.