ČR - JEZERO RADNICE

Zdravím všechny párolovce, dne 1.7.2016 jsem se vydal na mou srdcovou vodu a to na Jezero Radnice. I když je tato voda dost náladová, jak jsem se už dříve přesvědčil, moc jsem se těšil a nemohl se dočkat, až se koule od Páry smočí v tomto nádherném jezeře. Pro začátek jsem zvolil lehčí zákrm partiklem a halibutkama, rozhodil jsem bojky a první montáže letěly na svá místa. Ke každé jsem nakobroval 10 koulí dané příchutě.

Na jednu udici jsem dal monster crab-ananas a na ostatní dva novinku, kterou jsem dostal od Ondry ( podaroval mě pár vzorky na srazu Skalička ). První úspěch přišel druhý den dopoledne a to na zmiňovanou novinku a hned krásný 11kg lysec. Na tuto kouli přišly další tři ryby v rozmezí +-3 hodin, všechny ryby stejného charakteru 10kg+.

Poté se mi rozjezdil i monster crab-ananas s ananasovou plovkou a jednalo se o ryby pod 10kg, ale i tak moc potěšily. Novinka se bohužel na nějakou dobu odmlčela, ale stále jsem jí věřil. Ráno v 2:30 přišla jízda na prut, kde byla nastražena novinka a hned po zvednutí prutu jsem věděl, že to není malá ryba, ale vybral jsem si chvilku smůly a těsně u břehu, aniž bych rybu viděl, montáž neustála ostré mušle a uřízla se.

Ten den byl slabší na záběry, ale přeci jen jsem se jednoho dočkal a po záseku, kdy jsem nebyl schopný rybu zastavit, mi nezbývalo nic jiné než počkat až se ryba umoudří a budu jí moci otočit a zdolat. Po cca po 10 minutovém souboji jsem dostal na podložku nádherného lisce 90cm a rovných 15kg . Při vyndavání háčku s tlamky jsem zjistil, že je to ten samý kapr co se uřízl o slávky, jelikož měl v tlamě můj návazec a to protože nedokázal během necelých 24 hodin odolat koulím PÁRA Z NAVIJÁKU.

Záběry úplně utichli a tak jsem se rozhodl vyzkoušet moje D montáže se šroubečkem na plovky a zvolil jsem oranžovožlutou 14mm banánovku v esenci banán+smetana a záběry se opět dostavili a vytáhl jsem ještě několi 10kg lisců i šupiků kteří dostávali svobodu hned v podběráku, ale i jedna nádherná 12kg jikrnačka se na podložku podívala.

Shrnutí- Celkem bylo zdoláno 19 ryb a pro mě milé překvapení funkčnosti novinky a banánové plovky .

Všem přeji krásné léto u vody i mimo ní a moc velké díky ONDROVI, Ať se kouří :-)

Jarda