ČR - KAMBERK U BENEŠOVA

Zdravím Ondru a všechny příznivce světové značky " Pára z naviijáku" !
Chtěl bych se s Vámi podělit o pár zážitků z pětidenní výpravy na soukromou vodu Kamberk u Benešova , na kterou jsem vyrazil s kolegou od "Páry" Martinem Kovandou a dalšími třemi kamarády.

Původní plán, že kvůli srovnání budeme já a Martin chytat na páru a kolegové na výrobky dvou známých českých velkovýrobců, moc nevyšel , protože nástup Ondrových dobrot byl tak drtivý a vytrvalý, že kolegové moc dlouho nevydrželi a zběhli na naši stranu.

První den byl ve znamení vytrvalého deště a poměrně silného větru, ale rybám námi servírované dobroty velmi rychle zachutnaly a v celku pravidelných intervalech nás navštěvovaly na břehu. Na plné čáře vedly monsterkrab / ananas s ananasovou plovkou na panáčka a játra česnek s mírným odstupem následovány PZN1. Ryby byly zdravé, bojovné ve váze mezi 5 - 8 kg.

V noci byl klid, záběry začaly přicházet až kolem sedmé hodiny ráno. Nám to až tolik nevadilo, protože jsme úspěch "Páry" průběžně oslavovali slivovičkou a tak nerušený spánek na čerstvém povětří přišel celkem vhod. Rybky navázaly na předešlý den a dál nás těšily svým apetitem. To však trvalo jen do brzkého odpoledne, pak přišlo výrazné oteplení a aktivita ryb šla prudce dolů a když už záběr přišel, byl podstatně opatrnější a několik ryb nám spadlo.

Další dva dny už byly vyloženě letní a teploty stoupaly ke 30 stupňům, což znamenalo další úbytek záběrů. Jak to tak bývá, když ryby nechtějí papat, začíná se vymýšlet a zkoušet všechno možné i nemožné. Mně se v tu chvíli osvědčilo zjemnění montáže až na "feedrové parametry" a na jednom prutu i prodloužení návazce na cca 1,5 m a nastražení dvou plovek do sloupce. Po těchto úpravách mi přišlo několik záběrů, ale zjemnění bylo vykoupeno dost velkou ztrátovostí - cca každá druhá ryba spadla .
Poslední noc jsme vážili 6 rybek z nichž jedna překročila 9 a jedna lehce 10 kg.

To nejlepší nakonec - při balení mi přišla "třešnička" v podobě nádherného lysce 88 cm a 14 kg . A to na prut , který jsem při předchozích experimentech nechával bez povšimnutí a téměř dva dny koupal jednu 20 mm kouli PZN1. Lepší závěr výpravy jsem si nemohl přát .

Celkem se nachytalo 48 kaprů a jeden amur. Konečný výsledek mače "Pára" versus zbytek ČR - 42 : 7.

Na závěr bych chtěl smeknout a poděkovat našemu "šéfkuchaři" - díky moc Ondro !!! Za pár dní se chystáme na další několikadenní výpravu a už teď tuším , že se nám bude pěkně hulit z navijáků !

Karel Urban