ČR - KUBŠOVKA

Zdravím Páru a všechny příznivce rybaření. V pondělí 14. 3. 2016 jsem se vydal na zahájení rybářské sezony na soukromích vodách - na Kubšovku. Bohužel jen na dvanáct hodin. Po příjezdu na rybník jsem si vybral chatku štika a molo, ze kterého budu chytat. Po přípravě prutů jsem na první zvolil kombinaci boilie monster crab-ananas s plovoucím boiliesem monster od páry s přidáním halibut pelet v PVA.

Na druhý prut jsem dal boilie PZN1 17 mm namočené v dipu PZN1 a obalené v těstě PZN1. Po hodině chytání a několika neproměněných záběrech přišel záběr, dá se říci hned po nahození. Po cca 45 minutách úporného zdolávání jsem viděl, co jsem to vlastně zasekl. Na hladině se ukazuje jeseter. Až po příchodu správce se dozvídám, že mám na prutě vyzu jménem Martin. Moje dušička byla stále malá, protože ryba ještě nebyla pokořena. Po dalších pěti minutách je dobojováno, Martin je poražen, délka 194 cm a váha 42 kg. Mám ohromnou radost, je to moje první vyza v životě. Po krátkém zdokumentování je ryba vrácena zpět vodě.

Ve dvanáct hodin dorazili i ostatní rybáři naší malé party. Hned se ptali, jestli jsem už něco chytil. Když jsem jim řekl, co se mi podařilo, tak byli ještě víc natěšeni na chytání. Po jedné hodině mi přichází další jízda. Po zaseknutí jsem si myslel, že je ryba pryč, ale nebyla. Na háčku jsem měl po vytažení podseklého cejna na monster crab – ananas - 13mm s plovoucím boiliesem monster. Takže už jsem měl dvě ryby. Večer kolem sedmé hodiny přichází záběr na romadurový sýr. Po chvíli je ryba v podběráku. Poslední ryba tohoto krásného dne, metrový jeseter. Bohužel, už jsem musel balit, i když se mi domů opravdu nechtělo.

Takže se s Vámi loučím a někdy zase u vody ahoj. A ať se kouří z navijáku.