ČR - LÁZNĚ TOUŠEŇ

Dne 14.8.-21.8.2016 jsem vyrazil na rybářskou dovolenou na mou oblíbenou soukromou vodu "Toušeň". Tuto dovolenou jsem trávil na malém ostrově v doprovodu mé dcery Nikolky, neteře Natálky a od středy i s drahou polovičkou Jančou. Jednalo se o dovolenou, tak jsem tuto výpravu spíše pojal v duchu experimentování jak v montážích, tak způsobu lovu a různých taktik krmení :-)

Od letošního roku bylo na Toušni vysazeno poměrně velké množství kaprů (vlastní odchov) od cca 4-7 kg a o to těžší se bylo prochytat k větším rybám.

Jeden prut jsem obětoval po celou dobu chytání lovu amurů, ale díky velké aktivitě malých kaprů, jsem se prokousal pouze k jednomu a to necelých 90cm, ale i tak potěšil :-)

Na zbylé dva klacky jsem nastražil PZN2 (novinka na rok 2017), na které pracuji již od loňského roku. Zakrmil jsem si dvě místa od ostrova na otevřenou vodu v pětimetrové hloubce kousíček pod nohama. Záběry chodily pravidelně každou chvilku, ale spíše se jednalo o menší ryby, kdy první den jsme se dostaly na 13kg a druhý den na 11kg.

Zde jsem si odzkoušel jak eliminovat aspoň částečné záběry od malých ryb.

Třetí den jsme dva pruty začaly zavážet na otevřenou vodu cca 150 metrů od našeho ostrova a to do cca 6,5 metrové hloubky. Pomocí GPS jsme si označily dvě krmná místa, kde na jednom lovném místě byla klasická koncová montáž na dno a to 2x13mm PZN 2 a na druhém místě - mnou né moc oblíbenou - montáž ZIG-RIG o délce návazce 3,3metrů. Jako nástraha na ZIG-RIG bylo použito plovoucí boilies žlutooranžové barvy, pr. 14mm s příchutí Ananas a před každým zavežením zatraktivněno esencí strejné příchutě.

Účinnost jak PZN 2 (ze dna) tak ZIG-RIG Ananas ve sloupci dopadlo remízou. Ať už se jednalo o počet záběrů tak o velikost ryb.

Četnost záběrů byla tak intenzivní, že dva dny jsme musely chytat jen na jeden prut, tak jsme pruty střídaly mezi ZIG-RIGem a na dno. V noci jsme už ani pruty nezavážely a rybařinu nahradily společenskými hrami :-)

Sice jsme se neprokousaly k žádný "dvacce", ale zdolaly jsme cca 100ks kaprů a Janča si k narozeninám nadělila svůj NOVÝ OLYMPIJSKÝ "RIO-TOUŠEŇ" REKORD, kapra o váze 16,20 Kg :-)

Ať se kouří z navijáku, Ondra :-)