ČR - REVÍR HRUŠKOV

Ahoj Párolovci, v sobotu 24.9 jsem vyrazil na týdenní výpravu na soukromý revír Hruškov. Po příjezdu jsem byl trochu zklamaný když jsem zjistil jak vypadá moje místo a z toho kolik bylo na rybníku lidí dlouho jsem neviděl tak obsypanou vodu. Jako první jsem si jel prozkoumat dno, nic závratnýho tam však není je to taková vana, ale přeci jen jsem našel cca 10m ob břehu něco jako koryto kde byl rozdíl o 0,1m tak jsem si tam umístil jednu bojku a druhou jsem si dal více do prostoru tak 40m od mého břehu a třetí prut jsem se rozhodl zavážet přímo pod protější břeh.

Místa jsem si zakrmil kukuřičnýma a řepkovýma rychlo rozpustnýma peletema o průměru 18mm + fermentovanou kukuřicí a vařenou řepkou. K první bojce jsem přihodil 20 koulí PZN2. U protějšího břehu jsem se rozhodl nekrmit a dávat jen několik koulí k montáži.

První záběr přišel asi po 4 hodinách a to Placatej. V noci přišel jeden záběr na PZN2 ale před podběrákem se vyřízl odhadem 7-8kg. Přez den nepřišlo nic jen nějaký pípanec a tak jsem k nejbližší bojce zakrmil PZN1 a doufal že to přinese nějakou rybu. V noci okolo 3hodiny záběr, sice hezká ryba ale ne tížená Karas cca 30cm, v 6 hodin velmi opatrný záběr na PZN2 ale bohužel jsem ho nedokázal otočit a zajel mi ke břehu do větví a vyřízl ho. Přes den zase nic moc 4 záběry z toho 3 ryby pod 10kg a jeden vyřízlej, a tak jsem jednu bojku obětoval na amury, ještě před setměním jsem zavezl pruty a lehce prokrmil lovná místa kde se ryby ukazovaly. Ještě jsem se rozhodl zvětšit háčky a to protože mi ryby hodně padaly, zvolil jsem místo 8. číslo 6. (Ryby tu mají hodně rozbité tlamky nic podobného jsem snad ještě neviděl :-( ). V Průběhu dne jsem háčky po poradě s ONDROU zvětšil na 4.

V noci byly nějaký záběry, do podběráku se podívalo 6 kaprů ale vše okolo 7-8kg Vůbec jsem se nemohl prokousat k větším rybám. Přes den cca 8 ryb spadlo ale povedl se mi krásný amur 6kg který byl po 24 letech můj druhý v životě a vzal si kouli z mé kuchyně s 14mm plovkou od Ondry pepřovou.

Jelikož v noci bylo velké teplo a to 15 stupňů rozdíl o 9 stupňů od předešlé noci, byl jsem zvědav co to udělá pod hladinou, ale jelikož dnes odjíždějí rybáři vedle mě tak věřím že se otevře rybám cesta k mejm montážím. A taky že se tak stalo záběrů přibylo a hodně dobře si kapři braly PZN2 a kuličku mou vlastní. Ale konečně se podařila větší ryba a to na mou nejoblíbenější kuličku KREVETA-OŘECH 20mm s kouskem plovoucí pěny. Kapr měl rovných 90cm a 17kg velká radost - zde video.

Po zbytek týdne jsem jel to samé spousta kapru od 6 do 9kg z větších ryb už jen jeseter 130cm.

Celková bilance výpravy 57 kaprů,1.Jeseter,1.Amur a 1.Karas, přes 20 ryb ztracenejch. Což z mé strany je úspěšná výprava nejúčinější nástraha PZN2 tato kulička mě hodně překvapila a je fakt dobrá.

Mějte se krásně, Za CT-PZN-KREVETA, Jarda