ČR - REVÍR KAMENICE

Ahoj Párolovci, z pondělí na úterý jsem se vydal opět na náš ,,domácísoukromý revír Kamenice (Rybník Nový). Místní kapříci se konečně probudili k životu v tomto měsíci a nacpávají si pupíky a tak je třeba využít každé volné chvilky. A proto jsem se sem vydal už po třetí během dvou týdnů.Jestli jsme na předchozích výpravách lovili velké kapry výhradně v noci a přez den jen ty menši nebo ještěry(jesetery),tak tentokrát to bylo přesně naopak.Kolega na výpravě Milan,si vytáhl jesetera 121cm a malého kapra.

Já jsem udělal jednoho líná 50cm a 4kapříky. Ovšem jednalo se o dorostence od 60 do 67cm.Ale už i ti se začínali zakulacovat.Takže se záběry v noci spokojenost byla ale s velikostmi ryb už tolik ne.

Kolega musel ráno odjet a já se s ním loučil se slovy:Měl si tu zůstat,ti malí už se nažrali v noci,teď přijdou na řadu ti větší.

Míla jen něco pronesl a vyrazil k domovu.Zůstali jsme na to s taťkou sami.Ani né za půl hodiny to přišlo.Plynulá jízda,chvilková přetahovaná a pod nohama se nám vyvalil na hladině zajimavě dvoubarevnej šupík.Konečně slušná ryba.A opravdu.95cm13,50kg.Paráda říkám si.Po hodince další záběr.Po 10 minutovém boji mi táta podebírá lysce.Hlásí,že má tak 80cm.Pak se ukáže i lyscovo břicho.Pěkný hovado vykřikne táta a čučí na něj jak puk.Lysoun má 82cm a 15kg přesně.Chytil jsem ho zde již podruhé,ale ten pohled na něj mě neomrzí nikdy.Aspoň vím,že je v pořádku.Za další hoďku a půl přichází další záběr, ale ryba boj vyhrává a mizí.Další pěkný kousek to byl, konstatuji suše.Nahodil jsem prut do stejného místa a dokrmil pár kuličkami boilies.Po pěti minutách další jízda na onen prut a výsledkem další krásnej lysec.86cm a 12kg.Do hoďky přišli další dvě jízdy.Jednou jsem sekl do prázdna a podruhé už jsem na břeh dostal šupiho 78cm kolem7kg.Pak začalo pršet a tak jsme zbalili věci a vydali se domů.Ještě před tím jsem však stihl zavolat Milanovi a trochu ho poškádlit úlovky.Jeho slova se však do tohoto článku zapsat nedají.

Děkuji za pozornost a všem slušnejm rybářům hodně úspěchů. Rybičky samozřejmě putovaly všechny zpět do svého domova.

Top nástraha oliheň ryba.

Za CT Milubo pro Páru z Navijáku tester Míra Látera Jihlava City.