ČR - Soukromý revír

Zdravím všechny příznivce Páry z navijáku. Po vcelku zpackané sezoně jsem se rozhodl navštívit jeden Severočeský soukromý revír. Zarezervoval jsem si místo, které ač nebylo dle místních znalců Top, dávalo mi naději být na třetině jezera sám. Začátek pobytu jsem dal na sobotu, kdy jsem převozil všechny věci na lovné místo, postavil tábor, prohlédl vodu a zvolil lovné místo.
Dobroty pro ryby jsem zvolil PZN 3 ve velikosti 20 a 25 mm, halibut pelety a plovky s příchutí Ananas. Celkem masivně jsem rozkrmil vybrané místo a na okraje jsem umístil montáže. Kombinoval jsem různé velikosti boilies nadlehčené plovkou, obalené pastou nebo jen dipované a obalené v prášku Játra - Ryba. Tato kombinace se ukázala jako velmi účinná. Už první noc na neděli jsem udělal dva záběry od menších ryb. V neděli se udělalo krásně, svítilo sluníčko a ryby se nekrmily. Celá třetina jezera se vylidnila a já byl na vodě sám, což jsem kvitoval s povděkem. Noc na pondělí byla klidná, přišel pouze jeden záběr od ryby kolem 10 kg a já jsem začal pomalu pochybovat o zvolené strategii. Proto jsem odpoledne posunul jednu montáž asi 15 m od krmného místa. Nástrahu jsem několikrát silně nadipoval dipem PZN 3 a následně silně obalil práškem Játra - Ryba. K montáži jsem přihodil jen pár 25 mm kuliček a pelet. Montáž nebyla ve vodě ani 15 minut a přišel záběr, po 20 minutách jsem měl v podběráku krásného šupíka 22,40 kg. Tato ryba zlomila mé letošní prokletí a odstartovala výpravu snů, kdy přicházely záběry pravidelně po dvou hodinách. Postupně se na podložku podívalo 20 ryb od 15 do 19 kg. Ryby krásně bojovné a v perfektní kondici poskytly opravdu krásné zážitky při zdolávání. Zdolávání bylo okořeněné mlhou, takovou, že by se dala krájet, a tak mi občas trvalo dost dlouho, než jsem našel své místo na břehu.
Ve čtvrtek se začala zaplňovat i „moje“ část jezera a záběrů ubývalo. Přesto se mi povedl v noci můj první Jeseter a jeden kapr 17 kg. V pátek byla vzhledem ke krásnému počasí jezero zaplněno do posledního místa a ryby se stáhly na hloubku, kde měly klid a já se poprvé po týdnu vyspal celou noc.
Když shrnu tuto velmi vydařenou výpravu, tak nejvíce záběrů přišlo na 25 mm boilies PZN 3 nadlehčené „na panáčka“ plovkou Ananas, nadipované dipem PZN 3 a obalené práškem Játra - Ryba. Toto jsem si dělal dopředu, návazce s nástrahou jsem si nadipoval a obalil několikrát za sebou a nechal vždy trochu zaschnout. Tímto postupem jsem nástrahu maximálně zatraktivnil a záběry na sebe nenechávaly dlouho čekat.
Přeji Vám mnoho krásných zážitků u vody. Za CT Duck Tomáš “Tomchamik“ Horyna