ČR - ZAJEČÍ

Po roce a pěti dnech jsme se s bratrancem Radek Zelinka opět vydali na štěrkáč do Zaječí. Je to soukromý revír s bohatou rybí obsádkou. Minulý rok jsme tento revír navštívili poprvé a dohromady jsme chytili tři kapry a nevětší vážil 10 Kg. Letos jsme se vypravili s vidinou chytit více ryb a tiše jsme doufali, že i nový osobák.

Takže jsme se důkladně připravili a 11. 7. 2016 v 6 hodin ráno jsme dorazili na naše předem vybrané místo. Rozložili jsme všechny potřebné věci a určili si místa kam nahazovat. Na štěrkáči se může chytat na tři pruty. Tak jsme chytali na dva kaprové pruty a jeden feeder. Dva kaprové pruty jsme nahodili a zakrmili na hloubku ve vzdálenosti asi 50 a 70 metrů. Další místo bylo asi jen 7 metrů od břehu, kde byl zlom. Toto místo se ukázalo jako nejúspěšnější.

Zdolali jsme z něj 4 kapry a jednoho cejna. Ze vzdálenosti cca 50 metrů jsme chytili dva kapry a ze vzdálenosti cca 70 metrů jednoho jesetera. Za celý den chytání od 7 do 20 hodin jsme tedy chytili 8 ryb, což považujeme za velmi úspěšné. Jeseter měřil asi 90 cm. Kapři chycení na kaprový prut měli 5,50 a 13,50 Kg a kapři chycení na feeder měli 3,50 Kg, 7 Kg, 8 Kg a největší a zároveň nový osobák vážil nádherných 16,70 Kg.

Byl to neskutečný boj. Účinnou nástrahou byla bílo-černá 10 mm plovka s příchutí banán od Pára z navijáku. Cíl této výpravy byl splněn na 100% a my jsme maximálně spokojení. Příští rok se na tento revír vypravíme určitě znovu s ještě větším cílem, ale jsme si vědomí, že to bude mnohem těžší než letos.

Milan Zelinka

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení