ČR - ZAJEČÍ

Po roce a pěti dnech jsme se s bratrancem Radek Zelinka opět vydali na štěrkáč do Zaječí. Je to soukromý revír s bohatou rybí obsádkou. Minulý rok jsme tento revír navštívili poprvé a dohromady jsme chytili tři kapry a nevětší vážil 10 Kg. Letos jsme se vypravili s vidinou chytit více ryb a tiše jsme doufali, že i nový osobák.

Takže jsme se důkladně připravili a 11. 7. 2016 v 6 hodin ráno jsme dorazili na naše předem vybrané místo. Rozložili jsme všechny potřebné věci a určili si místa kam nahazovat. Na štěrkáči se může chytat na tři pruty. Tak jsme chytali na dva kaprové pruty a jeden feeder. Dva kaprové pruty jsme nahodili a zakrmili na hloubku ve vzdálenosti asi 50 a 70 metrů. Další místo bylo asi jen 7 metrů od břehu, kde byl zlom. Toto místo se ukázalo jako nejúspěšnější.

Zdolali jsme z něj 4 kapry a jednoho cejna. Ze vzdálenosti cca 50 metrů jsme chytili dva kapry a ze vzdálenosti cca 70 metrů jednoho jesetera. Za celý den chytání od 7 do 20 hodin jsme tedy chytili 8 ryb, což považujeme za velmi úspěšné. Jeseter měřil asi 90 cm. Kapři chycení na kaprový prut měli 5,50 a 13,50 Kg a kapři chycení na feeder měli 3,50 Kg, 7 Kg, 8 Kg a největší a zároveň nový osobák vážil nádherných 16,70 Kg.

Byl to neskutečný boj. Účinnou nástrahou byla bílo-černá 10 mm plovka s příchutí banán od Pára z navijáku. Cíl této výpravy byl splněn na 100% a my jsme maximálně spokojení. Příští rok se na tento revír vypravíme určitě znovu s ještě větším cílem, ale jsme si vědomí, že to bude mnohem těžší než letos.

Milan Zelinka