DILEMA

Ahoj přátelé Párolovci.
Vydal jsem se se svými kamarády Láďou, Tonym, Lukynem a Zdendou na soustavu Štěrkovišť s názvem Štěrkáč Záječí, nedaleko Nových Mlýnů.
Jak se později ukázalo, tato výprava byla plná kladů a záporů.
Je pátek ráno a my se ve 4:00 vydáváme z Jihlavy směr Břeclav.
Cesta ubíhá docela rychle a tak máme čas na ranní kávu na benzínové pumpě a natěšeni valíme dál. Ke štěrkovisku dorážíme v 6:15.
Rozespalý správce nám vydává povolenku a ukazuje nám místo. Dvakrát mluvnej zrovna není teda, ale co. Další šok přichází, když se plazíme naložení na naše lovné místo. V jezerech totiž chybí dobře metr vody. Další šok nastává při příchodu na lovné místo. Naše dvě lovná místa měla být poslední na této části břehu podle mapky revíru, ale vedle mě jsou ještě další tři místa. Nasranej měním taktiku a nadávám jak špaček, protože lovná místa na mapce prostě nejsou evidována. Teplota stoupá a tak hned nahazujeme. Lukyn ihned do deseti minut tahá dva kapříky a nálada se zlepšuje. Rybář vedle nám vypráví, že má za dva dny jednu rybu a druhý, že od minulého víkendu nic. No a tak jsme všichni v šoku, protože my máme do večera 16 kapříků.
Hlavňe kluci valí na 15. místě. Já s Tondou se držíme zpět, ale v noci si to vynahrazujeme. To zas za silného deště tahám já a i Tonda vedle mě se konečně dočkal.
Druhý den se situace mění. Ryby stagnujou a boduje jen Láďa doublem. Odpo se ochlazuje a zvedá se vítr, když tu se najednou na scéně objevuje druhý ze správců, který posilněn alkoholem vozí své přátele po vodě ve člunu a kličkuje mezi bojkami. Prostě jezdí jako hovado. Důvod je prý to, že okysličuje vodu. Otázkou je, proč to nedělal včera, když bylo bezvětří a 28 stupňů a dnes jo, když je 18 a vítr. Prostě nás nasral a né jen nás.
Měl tam známé, tak se chtěl ukázat a také asi hrál roli alkohol. Absolutně bez úcty k rybářům, kteří mu tam nechávají nemalé peníze. Od té doby jsme byli šest hodin bez záběru. Pak se to pomalu zlepšuje. K večeru zase prší a za tmy přichází mé chvíle.
Stejně jako předešlou noc. Každou hodinu záběr. Ráno a dopoledne je o pár rybách a tak po obědě pomalu balíme a zdrháme domů. Druhý pán správce, který se nám původně nezdál byl nakonec úplně v pohodě.
Přejeme mu hodně zdraví a pevných nervů. Ale k samotné výpravě. Po sečtení úlovků sme nakonec došli k číslu 43 ks kapra.
Paráda. Sice se nepovedla 20+, ale zase jsme si zachytali. Ty větší ryby byly ve váze 11-16,3 kg.
PZN 4,PZN 3 a Ryba s Olihní na ně platila.
Super výprava.
Díky za ty gule Ondro.
Míra Pára Látera.