JEZERO NEJEDLÝ

Ahoj Párolovci, po delší době jsem vyrazil na ryby a to na celý víkend pro mě neznáme jezero Nejedlý u Mostu. Doprovod mi dělal můj rybářský parťák a má drahá polovička.
Po příjezdu na místo jsme vyřídili veškeré náležitosti a přesunuli se na naše lovné místo. Jelikož začalo panovat ošklivé počasí s deštěm a větrem, postavili jsme rychle tábor. A pak už začalo samotné rybaření, nastražil jsem na jeden prut dvě koule PZN 3 20 mm, naložené v dipu a obalené v suché obalovačce Játra - Ryba. Na druhý prut PZN 4 17 mm a plovku nadipovanou v esenci Smrad a kolega Robin Red - Ořech a na druhý prut PZN 3. Bohužel celé páteční odpoledne ani záběr a téměř žádná aktivita ryb. Až kolem jedné hodiny v noci se ozvala jízda na kolegův prut a na podložku se podíval krásný kapřík cca 85 cm a to bylo vše až do raná.
Po ranním probuzení do deštivé a chladné soboty jsem usoudil, že je čas něco změnit.
Nastal čas s pokusem samotné plovky pod háčkem, kterou takto moc nepoužívám a jak jsem později zjistil byl to dobrý tah. Na jeden prut jsem nastražil plovku Banán ještě smočenou v esenci Banán a na druhý prut plovku dipovanou v esenci Jahoda. Toto rozhodnutí bylo šťastné neboť od té doby se až do nedělního dopoledne podívalo na břeh sedm kapříků od 70 cm do 90 cm. A mému parťákovi ještě další čtyři. I přes změnu počasí to byla nakonec krásná rybářská výprava a děkuji své přítelkyni za roli fotoreportéra. S pozdravem Honza Pokorný.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení