JEZERO NEJEDLÝ

Ahoj Párolovci, po delší době jsem vyrazil na ryby a to na celý víkend pro mě neznáme jezero Nejedlý u Mostu. Doprovod mi dělal můj rybářský parťák a má drahá polovička.
Po příjezdu na místo jsme vyřídili veškeré náležitosti a přesunuli se na naše lovné místo. Jelikož začalo panovat ošklivé počasí s deštěm a větrem, postavili jsme rychle tábor. A pak už začalo samotné rybaření, nastražil jsem na jeden prut dvě koule PZN 3 20 mm, naložené v dipu a obalené v suché obalovačce Játra - Ryba. Na druhý prut PZN 4 17 mm a plovku nadipovanou v esenci Smrad a kolega Robin Red - Ořech a na druhý prut PZN 3. Bohužel celé páteční odpoledne ani záběr a téměř žádná aktivita ryb. Až kolem jedné hodiny v noci se ozvala jízda na kolegův prut a na podložku se podíval krásný kapřík cca 85 cm a to bylo vše až do raná.
Po ranním probuzení do deštivé a chladné soboty jsem usoudil, že je čas něco změnit.
Nastal čas s pokusem samotné plovky pod háčkem, kterou takto moc nepoužívám a jak jsem později zjistil byl to dobrý tah. Na jeden prut jsem nastražil plovku Banán ještě smočenou v esenci Banán a na druhý prut plovku dipovanou v esenci Jahoda. Toto rozhodnutí bylo šťastné neboť od té doby se až do nedělního dopoledne podívalo na břeh sedm kapříků od 70 cm do 90 cm. A mému parťákovi ještě další čtyři. I přes změnu počasí to byla nakonec krásná rybářská výprava a děkuji své přítelkyni za roli fotoreportéra. S pozdravem Honza Pokorný.