NA KOUZELNÉM RYBNÍČKU

Zdarec Šéfe, Šéfová, přátelé Párolovci
Od pátku do neděle jsem byl na výpravě na svém kouzelném rybníčku, který mi už letos nadělil dvakrát osobáček.Tentokrát jsem ovšem jel na místo tři, které je blíže k hloubce. Byl to bohužel jediný volný flek, ale pokud chce člověk chytat ryby, musí se naučit chytat všude. Parťáky mi dělali kamarádi Jirka (Hudýny) a můj dávný přítel Zdenda (Zadrouš), který sice nechytal, ale přijal mé pozvání a přijel se vysmrdět do přírody. Snad mu nedošlo, že jsme ho pozvali s Hudýnym, protože jsme potřebovali osvětlovače a podebírače.(vtip)
Na vedlejším místě mě vítali chlapi, které za ty roky co sem jezdím už znám. Dozvěděl jsem se, že ryby nikde na rybníku nejdou. A to tak, že ani malý. Pár kusů, ale do 75 cm max. A to jen tolik, že by na počet stačila jedna ruka. Super no. Na mém lovném místě se ukazovaly krásné ryby, ale jak se ukázalo později, jen ukazovaly.
Chytal jsem pár metrů od protějšího břehu v místě, kde se láme hrana a všude jsou buď kořeny nebo je dno vysypáno šutry. Takže i kdyby přišel záběr, tak není zdaleka vyhráno.
První den z nás prvních tří míst krásná nula.
Povídám si, to je v řiti, ale času ještě dost. V deset hodin ráno druhého dne z ničeho nic přichází ten můj oblíbenej zvuk příposlechu a brutál jízda. Zasekávám utahuji brzdu systémem drag, což znamená rychlobrzda a hned kapra na krev otáčím od větví. Podařilo se a kapr je na volné vodě. Po chvilkovém boji je na podložce krásnej lysáček. Není nijak velkej, ale 85 cm - 11,10 kg potěší. Za chvíli kolega na vedlejším místě tahá 10 kg. Hudýnymu se vypíná pěknej Jeseter a pak už se voda zavírá. Až ráno ve čtyři mě budí příposlech. První myšlenka co mě napadá je: Kořeny !!!! Málem bourám bivak a už dotahuju brzdu na krev a kapra otáčím. Za pár minutek mi Zdenda podebírá šupiho. Není velkej, ale je můj. 75cm - 7,0 kg. Spokojenost. Pak už se do neděle nic neďeje a tak po obědě mizíme.
Ještě před odjezdem Hudýnyho chlácholím, že většina soukromáku už není o x kaprech denně. Že pokud je rybník zarybněnej s rozvahou a né přecpanej a že pokud je v něm dostatek přírodní potravy, tak je to stejně těžká voda jako svazovka. Ty ryby zde znají všechny typy montáží a krmení. Jsou přežrané ráčků a mušliček a ňákej boilies je jen doplněk stravy pro ně. Hudýny mi dává za pravdu, ale i tak z něj cítím zklamání. Však až sem pojede víckrát a naučí se číst vodu, bude i on úspěšný. Tentokrát žádnej obr, ale byl jsem 100% na tomhle místě takže pohoda.
Třeba to za tři týdny na mém oblíbeném fleku bude ještě lepší.
Mějte se kamarádi a ohnutý klacky a na nich dvacky, přeje Párolovec Míra
Jihlava City