PÁRA Z NAVIJÁKU - 1.6.2014 - TESTER PETR EISNER

Ahoj všichni na Páře :-)

Poslední dny nemám z pracovních důvodů vůbec čas zajít k vodě, natož si dát nějakou delší výpravičku. Ani počasí vůbec nepřálo a už vůbec ne rybařině na řece v okolí…:-(

Proto jsem velmi rád přijal nabídku, zachytat si na jednom větším rybníku. Skvělé bylo i to, že se mnou jela moje slečna manželka. Ne vždycky totiž právě tyto osoby sdílí s námi blázny chvilky u vody a ne vždy mají tak úplně pochopení a toleranci k této pro ně zvláštní, zbytečné, neproduktivní a nezajímavé činnosti - tedy rybaření.

V noci na neděli jsem vůbec nemohl spát, neboť jsem stále jen myslel, aby nepršelo, nefoukal moc velký vítr, nebyla zima a aby se nějaká pěkná ryba dostala před foťák na podložku. Že by to jen umocnilo ten příjemný pocit a žena by se mohla trošku drápkem chytnout a jet příště i do bivaku přes noc :-)

V každém případě jsme v neděli ráno v sedm byli na místě. Řeknete si - v sedm ráno, to už je po první brzké ranní aktivitě kapříků, ne? Ale zkuste dostat slečnu manželku na ryby v neděli od čtyř ráno :-)

Rybník jsem neznal a měl jsem cca 12 hodin lovu. Nebyl čas vymýšlet krmnou strategii, jako při chytání na několik dní. Takže jsem vybral místo a protože hned od rána foukal dost vítr, zvolil jsem návětrný břeh. Montáže jsem házel " někam před sebe " a jediné, čemu jsem tak trochu věřil, byl metod mix Robin Red s drceným boilie v PVAčku, přelitým boosterem Ananas u háčku s kuličkou boilie. Preferoval jsem oliheň+jahoda a krill+jahoda.

Během rána a dopoledne bylo několik záběrů, i když hned ten první byla hodně velká ryba, kterou jsme stratili u břehu těsně u podběráku. Řekli jsme si, že tam ryby tedy jsou a velké a aktivní taky. Otázkou totiž bylo, jestli se už vytřely, nebo se třou, nebo budou, nebo ochlazení a deště v minulých dnech tření přerušilo :-(

Další záběry ale přemýšlení nad touto skutečností utnuly. Především nádherný šupík 90 cm a 15,5 kg nás pěkně rozsluníčkoval, nejen na nebi, ale i na duši. Zvlášť, když při jeho pouštění se ozval druhý prut a slečna manželka si musela " zachytat " Chvilku a byl to nefalšovaný double.

Prostě těch 12 hodin u vody se docela vydařilo. Chtěli jsme si trošku odpočinout, opálit si tváře na sluníčku a ono se to povedlo. Celkem jsme tedy dostali na podložku ke břehu a před foťák 5 kapříků, všechno šupíků od již zmiňovaného 90/15,5 , a dalších 53, 65, 68 a 70 cm.

Všem přeji hezké dny u vody se spoustou pěkných ryb. Rád budu sledovat Vaše příspěvky, příběhy a fotky ryb. Už právě proto, že za 14 dní začíná pro mne teprve ta pravá sezona - vláčka, přívlač a kaprařina tak trochu půjde do ústraní.

Tak ať se Vám kouří z navijáku.