PÁRA Z NAVIJÁKU - JEZERO CHLUMEC I - TESTER PETR EISNER

Zářijová výprava

Ahoj všem z Páry a i ostatním. Sice je už listopad a spousta z nás pomalu začíná zazimovávat kaprařinu do garáží, kumbálů a skříní, tak naopak spousta z vás se snaží i v postupujícím podzimu a blížící se zimě ještě nějakého pěkného šupíka či lysečka na podložku dostat. Přeji vám to a držím palce.

V mém případě mám pocit, že u mě kaprařina zřejmě skončila v druhé polovině září, kdy jsem vyrazil s kamarádem na rybách a rodinným přítelem zároveň na pětidenní výpravu za kapry. Sice jsem tu kaprařinu ještě nezazimoval, protože „ co kdyby „, ale vzhledem k pracovní vytíženosti a hlavně faktu, že od 16.6. se věnuji především vláčce a lovu dravců mi nezbývá už asi nic jiného, než o té zářijové výpravičce pár řádek napsat.

Protože jsme dříve jezdili na soukromky ve větší partě a většinou po celé naší vlasti a bylo to spojeno obvykle s náročným cestováním, o podzimní akci jsem nechal rozhodovat právě Václava Vaška Vahaje. On byl totiž většinou právě tou délkou cestování nejvíc postižen J A tak místo vybral on. Volba padla na rybník Chlumec I u Ústí nad Labem konsorcia Braunstar. Bydlí totiž kousek a tak jsem si z něho dělal legraci, že může dojet na Molo č.7 na kole :-)

Byli jsme tedy 5 dní čistého chytání a to pondělí až sobotu. Vzhledem k tomu, že jsme pondělí až čtvrtek večer byli na celém rybníku sami, byla to dobrá volba. Pak už ne, ale o tom později…

Na rybníku jsme nikdy nebyli, ale nějaké informace jsme měli a to dokonce od kolegů z Páry, kteří zde byli v květnu. V souvislosti se získanými informacemi ale musím vzpomenout i velmi smutnou skutečnost, že jeden z dvojice informátorů nedávno podlehl ve velmi mladém věku zákeřné chorobě a už chytá někde jinde velké nebeské kapry a amury :-)

Rezervace na revíru začíná v 16:00 a mi byli na místě. Trošku jsme do tmy nestíhali postavit bivaky a ještě při tom už netrpělivě chytat. Každopádně – na předchozích výpravách a revírech jsme byli zvyklí, že záběry od kaprů přicházely třeba už hodinu po prvních nahozeních a zakrmení lovných míst. Přestože jsme zmapovali dno, použili i tyčovku pro přesnější krmení a položení montáží, trvalo nám skoro den, než jsme udělali první záběr. A to ještě pouze v případě Vaška. Já, i když jsem chytal na tři pruty a rozmístil je různě, ani pípssmis. Trošku jsme to celé pojali, jako malý souboj Imothepu a Páry. Vašek letos dal velký prostor právě Imothepu. Já samozřejmě preferoval kuličky od Páry, i když se přiznám, že na jeden proutek jsem dával osvědčené komerční boilie. Po jednodenním nicnedělání se ryby konečně rozjely. Záběrů přibývalo a to nejdřív v noci a hlavně těsně nad ránem a při svítání. Kromě boilie a peletami jsme krmili uvařenou kukuřicí a řepkou. Pravidelně a pomocí člunu pokud možno přesně. Po záběrech jsme jen dohazovali kobrou vždy pár kuliček. Prostě – v úterý mě Václav převálcoval s Imothepem na plné čáře a celému dni vévodil krásný lysec 81/11. Já bezrybka.

Z pohledu úspěšnosti vyhrála jednoznačně středa. Václav dostal na podložku osm a já devět ryb. Pára tedy začala Imothep mocně dotahovat, ryby byly čisté, nepoškozené a v bojovné kondici. Měl jsem sebou samozřejmě česnek+játra a tyto kuličky dominovaly. Ale ne úplně samotné. Vždy jen v kombinaci s plovkou a to zejména oranžové barvy. Protože ale Pára zatím plovky nedělá, bylo to takové společenství Imothep and Pára. Neutrálně vyváženákombinace Pára česnek+játra a plovka Imothep Faraon. Dělali jsme si z toho legraci, ale prostě to fungovalo. Ve středu odpoledne si potřeboval Václav něco zařídit a asi na dvě hoďky mě na Molu opustil. Přemluvil jsem ho, aby pruty nestáčel, že to dám klíďo píďo na 5 prutů. Tu chvilku J Kdyby jen věděl, co se bude dít. Během 30 ti minut jsem zdolával na jeden jeho prut a své dva tři nádherné ryby, z toho dva šupíky 90/13 a 13,5 kg a šupíka 72. Protože dva záběry byly téměř současně, bylo to takové super double a skoro triple. Byl to rachot a ryby se dostaly jak před objektiv foťáku, tak i samozřejmě zpět. Ještě, že skoro celý týden bylo letní počasí a tak jsem s rybami mohl do vody u Mola J Po návratu Vašek jen koukal, jak se ještě celý klepu z mimořádného zdolávacího zážitku.

Další den, tedy čtvrtek už tak aktivní nebyl. Václav stále jel na svých kombinacích, já zkoušel i jiné příchutě Páry a několik pěkných ryb jsem udělal na banán+mušli, jahodu+oliheň. Prostě – osvědčená párařská celoroční klasika.

Bohužel ve čtvrtek večer najeli další „ účastníci zájezdu „ a tak skončil především klid. Lodě začaly křižovat rybník, rozvážet tyčovky, házet pytle krmení. Na pozici vedle dokonce i soudruh z NDR chtěl si zachytat. Klasicky si spletl rybník s nádražní restaurací v Drážďanech a podle toho to také vypadalo. Ale dalo se přežít. Takže nebýt první změny počasí v pátek navečer, prvního slejváku a vichru, lidí, kteří nejezdí na ryby, ale dělat bordel a opít se, celý skoro týden byl opravdu super. Sice jsem nenachytal jako obvykle na jiných soukromkách 50 ryb za týden, ale protože šlo o relax a odpočinek, útěk z pracovního nasazení, bylo to vážně dobré. Pokud vás zajímá celkové skore, tak naše Two Man Carp Show nachytala celkem 37 kaprů. Pára zvítězila o hodně malá prsa, spíš prsíčka 19:18. Rybky se pohybovaly od velikosti 60 cm a topkami byly tři devadesátky 12, 13 a 13,5 kg. Amura se nám nepodařilo škrábnout.

Pokud se tedy někdy vydáte na soukromku Chlumec I u Ústí, očekávejte hlavně v týdnu poměrně klid, příjemné prostředí ne příliš rozlehlé vody se slušným chytacím potenciálem. Místo si rezervujte předem a především i experimentujte. Zkuste třeba na noc dát pod háček velké koule 25 mm… Přeji vám ještě pár pěkných jízd od kaprů a když dovolíte, já se zase vrátím nejen myšlenkami ke svým pruhatcům, candátkům, tloušťům, štičkám a ostatní zvířeně…:-)

A protože se venku ochlazuje, tak nejen proto ať se vám z navijáků kouří

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení