PÁRA Z NAVIJÁKU - LÁZNĚ TOUŠEŇ - TESTEŘI JIRKA A ONDRA

Prokleté čekání se vyplatilo!!!

Zdravím přátelé kaprařiny,

po dlouhé době jsme vyrazili na naší oblíbenou vodu s mým nejlepším kamarádem Ondrou a mou milovanou přítelkyní.
Vše jsme měli déle naplánované a byli jsme natěšení, zda se nám konečně povede po dlouhé době nějaká lepší ryba nebo celkově lepší výprava než byly ty předchozí.
Už po příjezdu k vodě jsem cítil ve vzduchu to krásné napětí a nedočkavost ať už to mám vše nahozené a přichystané.
Měli jsme s sebou více druhů koulí od Páry a tak jsme se mohli podle našeho uvážení rozhodnout, co kapříkům na montáže dáme.
Vše bylo vybalené, připravené, nahozené a tak jsme se mohli jen těšit, co nás za těch 48 hodin, které jsme mohli využít, čeká.

Po dvaceti minutách se mi rozjel pravý prut. Vyskočil jsem z lehátka a utíkal k prutu. Rozvážná jízda říkal jsem si, beru prut do ruky a začíná souboj. Kapr úžasně bojoval, byl silný a nic mi nedával zadarmo. Otáčím se k Ondrovi a Peťulce a říkám…vypadá dobře. Po vyčerpávajícím boji vytahuji na podložku krásného šupináče. Byl krásný, dlouhý a vysoký. Po zvážení se na displeji objevuje nádherných 17,2 kg. Parádní začátek, který jsme po předchozích nezdarech nečekali.
Další hodiny se odehrávali podobným tempem. Zanedlouho se rozjel prut i Ondrovi a už ze začátku bylo jasné, že se nejedná o žádného dorostence. Opět krásná ryby o váze 16,4 kg. Bombastický začátek!

 

Kapři brali v poměrně častých intervalech a my se cítili, jako v sedmém nebi.
Ovšem to jsme ještě nevěděli co přijde. Po trochu delší odmlce se rozjíždí prut, opět úžasná pomalá jízda, která přidává na obrátkách. Ondra letí a seká…..super souboj, je vidět jak si to Ondřej užívá. Kapr se blíží ke břehu, při první vynoření vidíme obludu!!! Nááádherný lysec, obrovská hlava a ocasní ploutev jako torpédo od ponorky. Podebírám s přítelkyní Ondrovi kapra a máme co dělat abychom ho odnesli opatrně do podložky a jsme zvědavý co ukáže váha.

Je to tady!!!!!!!! Navážíme 20,2 kg!!!!!!!! To na co jsme čekali konečně přišlo, kapr přes 20 kg. Úžasný pocit, který přejeme všem příznivcům tohoto úžasného koníčka.

Za 48 hodin se na podložku podívalo přes 50 kaprů ( několik 16kg, 17kg, a spoustu kaprů kolem 10 - 15kg).

Touto cestou chci poděkovat našemu kamarádovi Ondrovi Rutkowskému (kapří kuchař Páry z navijáku), který vždy poradí, pomůže a celkově za to, že je :-) dále děkuji přítelkyni za podebírání a přípravu podložky a Ondřejovi, se kterým jezdím na ryby už pár let.

Ať se Vám všem kouří z navijáků :-)