PÁRA Z NAVIJÁKU - PÍSKOVNA BOREK - 18.4.-21.4.2014 - ONDŘEJ RUTKOWSKI

Pískovnu BOREK mám, jak se říká, za rohem, tak proč to nezkusit ?! :-) Na této vodě jsem nikdy nechytal, http://www.jezero-borek.cz/ ale občas jsem o ní slyšel.

Ještě nedávno to byla svazová voda otevřená s "Labem". Poté se udělala hráz a ryby naučené vplouvat do této pískovny za odpočinkem, tady zůstaly, což se potvrdilo při úlovcích, poněvadž některé větší ryby ještě nebyly ani jednou chycené (tlamičky bez známek poškození od háčků).

Samozřejmě, že nyní si někdo může říct "škoda svazové vody", nato Vám odpovím jednoduše anebo si odpovězte sami!

Jaký je rozdíl mezi vodou soukromou a svazovou???? má odpověď

1. na soukromé vodě nemusím mít strach, že mi vezmou povolenku zato, že chytám i v noci

2. přijedu k vodě a všude uklizeno (nikdo si nedovolí nechat po sobě bordel)

3. všichni si vážíme ryb a jsou vráceny vodě (občas nějaký kapřík pánvičkový skončí na grilovačku, ale to přeci k rybařině patří)

4. díky tomu, že soukromé vody jsou založeny na sportovní účel (chyť a pusť), tak jsou i dobře zarybněné. Tudíž když jdu chytat ryby na soukromé vody tak vím, že mám velkou šanci si zachytat (v dnešní době je čas nejvzácnější věc pod sluncem)

5. používají se háčky bez zpětného protihrotu, dezinfekce a za vezírek s kruhy, který je povinností na svazových vodách, by Vám tam pomalu utrhly hlavu, atd. atd. atd.

Ale nyní zpátky k rybaření na Borku. Tuto pískovnu jsem si před lovem prohlédl a vytipoval místo u hráze. Jsou tam potopené stromy tak nebylo co řešit (pískovna má cca 24 hektarů).

V pátek 18.4.2014, když jsem přijel ráno na pískovnu tak ještě prosvítalo sluníčko. Vytáhl jsem člun + elektromotor + echolot a hodinu jsem strávil zkoumáním dna. Tato výprava byla postavená na akčnější rybařině. Vše jsem zavážel cca 130metrů k spadlým stromům. Původně jsem chytal na olova 120g, ale pak jsem přezbrojil na kameny s gumičkou. Na kameny jsem přešel potom, co jsem přišel o tři pěkné ryby ve větvích :-( Hloubka, kde jsem chytal, byla cca 4,2metrů a teplota vody 11 stupňů. Vsadil jsem tedy už na masovky. Chytal jsem na dvě kuličky průměr 13 obalené v obalovačce a velikost háčků č. 6. Vnadil jsem partiklem (kukuřice, pšenice, řepka) + boilies cca 6kg v mixu průměrů 13, 17, 20.

Nejúčinnější nástraha se stala Monster Crab - Ananas a Robin Red - Ořech. Chytl jsem 30 kapříků. Nejmenší kapr 65cm a největší 13,5kg. Dvě třetiny ryb byly nad 9kg!!!. Ryby krásný, zdravý a v plné kondici :-)

Na této pískovně jsem se setkal i s majitelem, který je těžký pohodář. Tímto bych mu chtěl poděkovat za super rybačku (samozřejmě i těm, kteří mu na této pískovně pomáhají) a hlavně za super přístup k rybářům !!! Ať se kouří z navijáku