PÁRA Z NAVIJÁKU - RYBNÍK ZÁMECKÝ - TESTEŘI JIRKA PETRÁČEK A DOMINIK BEZDĚKOVSKÝ

Zdravíme páru

V sobotu 14.6 jsme se rozhodli vyrazit na rybník Zámecký u Chlumce http://www.chlumecka-rybarska.cz/rybnik-chlumec-s45CZ. Tato voda jak je známo moc veliká není je tam bahnite dno a všude okolo 1-3 metru hloubka. Stejně byl to hezký pocit, koukat na rybaře, jak tam chytají ryby, když jsme obešli rybík ptali jsme se skoro všech a říkali ze to není žádna sláva …… ale na nikoho nikdy nedáváme, jedeme svůj styl uz 8 let - partikl, konopné seminko a bolies . Zakrmili jsme, sedli si a za takových 30 minut hnedka první jízda, no prostě co dodat. Zase ten krasný zažitek brzdy a hlučného signalizátoru… po vytažení ryby to není však žádný obr, ale krásný lisec. Chci podotknout, že to opravdu bylo během 30 minut, což znamenalo, že ryby najíždějí. Okamžitě jsme zakrmily dalším bolies kolem 5-6 kuliček kobrou. Naše montáže byly zase postaveny na fluocarbonu na 8 kg a háčky velikosti 6 -8. Naše bolies bylo zvoleno jasně JAHODA-OLIHEŇ A ROBIN RED -ORECH a BANAN MUŠLE.

Blížil se však večer bylo kolem 18:00 a rozjel se další prut . Po neuvěřitelném boji až mě bolela ruka jaký tam jsou bojovné ryby se my povedlo vytáhno krásného šupináče o hmotnosti 11,5kg - není to žádnej velikán, ale pro začátek to stačí . Vytahli jsme kolem 20 ryb bylo to všechno na koule o velikosti 13 mm, což si myslím, že to je nejlepsí na lov kapru na soukromé vodě. Každý rybář chytá na 20 mm nebo na 25 mm koule na soukromé vodě, každý si chce vytáhnou toho velikána, ale ona ta ryba, už si to bude pamatovat, tu velikost. Myslím si, že si jí zalíbí ta menší kulička, myslím si že k tomu má větší důvěru.

Po každém záběru jsme jak jsem psal dokrmovali boliesem a opravdu jsem se nezastavily celou noc. Kdyby jste někdo něco potřeboval o této vodě vědet, rádi poradíme jezdíme tam.

Tak ať se kouři z navijáku.

Jirka Petráček, Dominik Bezděkovský