PÍSKOVNA OSTRÁ - TESTER PETR EISNER

Ahoj Párařky a Páraři!

Kapříci se začínají ládovat na zimní spánek a tak jistě všichni využíváte tohle období k chycení pěkné ryby. I počasí stále přeje a tak každá chvilka u vody je stále fajn.

Minulý týden jsem pondělí až pátek s kamarádem Vaškem ze Severu vyrazil poprvé na pískovnu Ostrá. Na tradiční podzimní Výpravu. Kaprařině opravdu věnuji minimum času, ať už kvůli pracovnímu vytížení, tak i kvůli své největší lásce a to přívlači.

Po několika Výpravách na Sever jsme se domluvili, že zkusíme něco kousek od baráku a to pískovnu Ostrá. Někteří jste jistě byli a tak zkušenosti z této vody máte. I my jsme monitorovali a zjišťovali. Věděli jsme, že na odhoz se prakticky chytat nedá, ale že to budou až tak veslařské závody, než klidná a pohodová rybařina, jsme netušili.

Každopádně jsme měli kvůli parkování a odnosu bagáže zabukované místo na kraji č.7. Na druhé straně byli kluci ze Severu na č.1. Něco jsme od nich vyzvěděli a klobouk před nimi - chytali jak na závodech a jezdili stále sem a tam a kolikrát nestačili dovést zavezený prut do stojanu a už měli záběr :-)

My jsme tak brutálně nechytali, ale ještě dnes mě bolí celé tělíčko od veslování.

Václav vozil dva pruty na druhý břeh pod větvě stromů, kde se ještě písčité dno svažovalo do hlubokého a smradlavého bahna. Třetí máchal kousek od břehu.
Já dával jeden prut na přechod písečné mělčiny do hloubky a dva pruty také do rohu druhé strany kousek pod břeh. Záběry přicházely většinou v noci a fungovala novinka na příští rok PZN1, stejně tak játra+česnek a jahoda+oliheň. V drtivé většině záběrů ovšem v kombinaci s oranžovou nebo žlutou plovkou.
V polovině týdne, tedy ve středu, se mírně změnilo počasí k horšímu, pršelo, poprchávalo, vítr každou chvilku měnil směr. Byli jsme téměř bez záběru. Pouze na písečné mělčině se mi podařil můj první koi kapřík v životě. Přesto jsem tohle místo stále prohazoval kukuřicí a pšenicí a konečně ve čtvrtek mi přišel pěkný záběr na malou kuličku ananasu, nadlehčenou žlutou plovkou. Amur 87 cm a 10,5 kg. Nový PB a velká radost.

Celkem jsem tedy dostal do člunu, neboť zdolávání ryb z druhého břehu probíhalo na vodě, 14 ryb. Z kapříků nej ryba lysec 80 cm a 12 kg, supík 82 cm a 10 kg. Většina kapříků byla v rozmezí 70-80 cm. Místa, kam jsme pokládali montáže, jsme krmili boilie, peletami a kuku s řepkou a pšenicí.

Pokud tedy pojedete na Ostrou, určitě člun, loďku a dobrý trenink veslařů. Nebo hodně náhradních baterií :-) A jeďte v týdnu! V pátek hned od rána se tam nahrnula marjánková parta, velký bílý pártystan, plná auta piva v petkách. Takže víkend tady nebude o rybařině. A ještě něco - opravdu masakr a velký hluk jsou nonstop lítající auta, autobusy, náklaďáky, traktory za zády po silnici Lysá - Nymburk :-(

Pokud tedy hledáte klid a pohodu a na tohle nejste zvyklí, hledejte jinde.

Vracím se zase ke své milované vláčce a Vám všem přeji do nástupu zimy spoustu hezkých chvil u vody s pěknými kapříky.

A nezlomte pruty :-) Petr