PRÁZDNINOVÁ TÝDENNÍ VÝPRAVA

Zdravím všechny příznivce páry,
první prázdninový týden náš tým ve složení: Patrik, Vojta, Honza, já a náš kamarád Honza, jsme vyrazili na týdenní výpravu na soukromý revír Asuán Mladoňovice. Proč zrovna Asuán?? Tento týden tam měly být závody, kterých jsme se měli zúčastnit, ale bohužel byly zrušeny a my tak využili naplánované dovolené.
K rybníku jsme dorazili v pátek, ale začali jsme chytat až od sobotního rána, kdy se k nám přidal i náš kamarád Honza. Měli jsme objednáno 5 chytacích míst a každý z nás si vybral své místo, kde bude chytat. Po vybalení věcí a hlavně krmení, kterého nebylo málo, jsme se konečně dostali každý na svá lovná místa a každý jsme je prokrmili partiklem a boiliem. Používali jsme 3 příchutě PZN 2, Ananas a Játra - Česnek, vše bylo nadipované a zasypané suchou obalovačkou. Kamarád Honza, který chytá na značku Mikbaits si nastražil své příchutě. Zpočátku to začalo brát mému synovi, který chytal na Ananas s plovkou, kdy v sobotu měl 8 zdolaných ryb a z toho si udělal svůj rekord, kapra o váze 18,30 kg. Druhý nejmladší člen týmu Vojta se nenechal zahanbit a všem nám ukázal, jak se chytá, kapr o váze 20,40 kg, který byl také jeho rekord. Starší členové týmu jako jsem já a Honzové jsme na sebe nestačili koukat, jak to těm našim juniorům jde. Nám se za sobotu podařilo každému vytáhnout jednoho kapra. Říkali jsme si, času dost, máme před sebou celý týden a je dobře, jak to těm našim juniorům jde.
Celý týden panovaly tropické teploty a my přes den udělali pár záběrů a chytali jsme spíš v noci, kdy jsme tahali docela dost ryb. Náš kamarád Honza, který s námi zas tak často nejezdí, celou situaci přehodnotil a značku Mikbaits schoval do bivaku a začal také chytat na nástrahu PZN 2 od Páry z navijáku, kdy tato příchuť se následně ukázala jako nejlepší nástraha.
Celkem jsme měli 85 záběrů, z toho se nám podařilo zdolat 61 ryb. Největší kapři byly 20,40 kg, 18,30 kg, 17,40 kg, 16,50 kg, 16,30 kg, 15 kg a dva amuři o váze 14 kg a 11,5 kg, zbytek průměrní kapři okolo 10 kg.
S touto výpravou jsme byli nadmíru spokojeni, kdy jsme si všichni užili první prázdninový týden. Jenom škoda, že tyto výpravy vždycky tak rychle skončí.

Všem přeji krásné chvíle u vody.
Ruda