PRVNÍ CHYTÁNÍ - NĚCO MEZI VELIKONOCEMI A VÁNOCEMI

Na Velikonoce jsem konečně s přítelkyní vyrazil na první větší rybářskou výpravu na můj oblíbený soukromý revír Šebkův rybník . Po příjezdu jsem mluvil s rybáři, od kterých jsem se dozvěděl, že aktivita ryb vzhledem k "vánočnímu počasí" není moc velká, prý občas přijde záběr od jesetera, ale aktivita kaprů je minimální.
Na výpravu jsem si vzal boilies Pára z navijáku příchutě: ryba - oliheň, játra - česnek a krill - jahoda. Vzhledem k chladnému počasí, kdy se slunce stříhalo se silným větrem, krupkami a sněhem, jsem se rozhodl, že budu boilies trochu ořezávat, abych zmenšil jeho velikost, jelikož jsem čekal menší aktivitu ryb. Chtěl jsem udělat boilies ještě atraktivnějším, a proto jsem ho obalil pastou (Pára z navijáku). Nahodil jsem pruty a zakrmil jen pár koulemi, některé jsem i rozpůlil.
Prvních 24 hodin jsem byl bez záběru, ale byl jsem velice mile překvapen z obalovacích past, které na boilies vydrželi dlouhé hodiny. To jsem ještě neviděl. Druhý den přišel záběr pro mě překvapivě na největší (trochu ořezané) boilies s příchutí krill - jahoda (25 mm) s obalovací pastou ryba - oliheň. Hned po zaseknutí vyskočil nad hladinu, jak už to tato ryba dělá, krásný stříbrný jeseter. Po zdolání jsem zjistil, že se jedná o jesetera sibiřského o velikosti 109 cm.
Další záběr přišel další den ráno. Tentokrát na boilies ryba - oliheň s pastou a překvapivě se jednalo o kapra 82 cm a 9,0 kg. V tu chvíli jsem opravdu netušil, že mě čekají ještě další tři úlovky, jelikož čas odjezdu se pomalu blížil. Další jeseter přišel opět na velkou kouli (25 mm) s příchutí krill - jahoda + pasta ryba - oliheň,jednalo se o jesetera ruského o délce 138 cm a váze 13,0 kg, byl to statečný bojovník. Pak opět bodovalo bolies ryba - oliheň, tento záběr potvrdil mojí teorii, že ryby berou, když rybář jí. Talíř letěl stranou a já jsem běžel vytáhnout krásného macatého kapra 80 cm a 10,5 kg. Přítelkyně ho pojmenovala Květa. Myslím si, že se o Velikonocích Květa pořádně nacpávala, bylo to na ní vidět. Počasí se pomalu zlepšovalo, respektive přestalo sněžit, a my jsme se začali balit domů a na rozloučenou se na nás přišel podívat ještě jeden kapr 74 cm a 6 kg a to opět na boiles ryba - oliheň + pasta.
S pozdravem Radek Štika