PRVNÍ CHYTÁNÍ - NĚCO MEZI VELIKONOCEMI A VÁNOCEMI

Na Velikonoce jsem konečně s přítelkyní vyrazil na první větší rybářskou výpravu na můj oblíbený soukromý revír Šebkův rybník . Po příjezdu jsem mluvil s rybáři, od kterých jsem se dozvěděl, že aktivita ryb vzhledem k "vánočnímu počasí" není moc velká, prý občas přijde záběr od jesetera, ale aktivita kaprů je minimální.
Na výpravu jsem si vzal boilies Pára z navijáku příchutě: ryba - oliheň, játra - česnek a krill - jahoda. Vzhledem k chladnému počasí, kdy se slunce stříhalo se silným větrem, krupkami a sněhem, jsem se rozhodl, že budu boilies trochu ořezávat, abych zmenšil jeho velikost, jelikož jsem čekal menší aktivitu ryb. Chtěl jsem udělat boilies ještě atraktivnějším, a proto jsem ho obalil pastou (Pára z navijáku). Nahodil jsem pruty a zakrmil jen pár koulemi, některé jsem i rozpůlil.
Prvních 24 hodin jsem byl bez záběru, ale byl jsem velice mile překvapen z obalovacích past, které na boilies vydrželi dlouhé hodiny. To jsem ještě neviděl. Druhý den přišel záběr pro mě překvapivě na největší (trochu ořezané) boilies s příchutí krill - jahoda (25 mm) s obalovací pastou ryba - oliheň. Hned po zaseknutí vyskočil nad hladinu, jak už to tato ryba dělá, krásný stříbrný jeseter. Po zdolání jsem zjistil, že se jedná o jesetera sibiřského o velikosti 109 cm.
Další záběr přišel další den ráno. Tentokrát na boilies ryba - oliheň s pastou a překvapivě se jednalo o kapra 82 cm a 9,0 kg. V tu chvíli jsem opravdu netušil, že mě čekají ještě další tři úlovky, jelikož čas odjezdu se pomalu blížil. Další jeseter přišel opět na velkou kouli (25 mm) s příchutí krill - jahoda + pasta ryba - oliheň,jednalo se o jesetera ruského o délce 138 cm a váze 13,0 kg, byl to statečný bojovník. Pak opět bodovalo bolies ryba - oliheň, tento záběr potvrdil mojí teorii, že ryby berou, když rybář jí. Talíř letěl stranou a já jsem běžel vytáhnout krásného macatého kapra 80 cm a 10,5 kg. Přítelkyně ho pojmenovala Květa. Myslím si, že se o Velikonocích Květa pořádně nacpávala, bylo to na ní vidět. Počasí se pomalu zlepšovalo, respektive přestalo sněžit, a my jsme se začali balit domů a na rozloučenou se na nás přišel podívat ještě jeden kapr 74 cm a 6 kg a to opět na boiles ryba - oliheň + pasta.
S pozdravem Radek Štika

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení