RYBNÍČEK ZA DAČICEMI - TESTER JOSEF OBŮRKA

Zdarec všichni rybáři & rybářky!

Před 14 dny jsme navštívili krásný rybníček umístěný v lesíku za Dačicemi.

Útulné prostředí přímo vybízí k relaxování u vody, a tak jsme chtěli pojmout i naši víkendovku.

Na této vodě se nenachází žádní giganti, ale rybník má své kouzlo :-)

Složení – ZDENDA (Inferno Baits), VENCA (Jet Fish), PEPAN (Pára z Navijáku). Zamluvili jsme si již dopředu půlku rybníka, abychom měli dostatek prostoru. Druhou půlku si pak zamluvila jiná parta rybářů (6 lidí).

V pátek večer příjezd a klasika v podobě vybalovaní a rychtování všeho potřebného. Relativně rychle bylo nahozeno, a tak jsme si stihli i lehce rozjet místa partiklem. V noci přišel první záběr, Pepanovi a Zdendovi od menšího kapra.

Sobota byla počasím na rybaření jak stvořená, ale bohužel ryby nejevily moc velkou aktivitu. Přesto se podařilo pár kousků přelstít a z původního plánu, že si u rybníka odpočineme, začala být makačka. Museli jsme dřít na každém záběru, zkoušet a vymýšlet jak nějakou rybu zapřáhnout. Jelikož rybník je opravdu malý a měli jsme montáže kus od sebe na hraně protějšího břehu, vybízela se možnost otestovat jednotlivé výrobce boilies. Navíc byla aktivita ryb minimální, tak bylo na místě vyzkoušet, jaké kuličky budou nejatraktivnější pro místní rybky.

Sem tam jsme nějakého kapra dostali, i když to nebyl žádný zázrak a v noci kromě Vencovy jízdy, kdy signalizátor nestíhal zvukově reagovat na rychlost odvíjejícího se vlasce, taky nic moc.

Nedělní mlhavé ráno nám oznamovalo příchod podzimu a i kapři co se ulovili, měli už barevný kabátek. Po poledni pak přišla magická chvilka, kdy se povedlo udělat několik záběrů po sobě. Čas neúprosně utíkal a my museli pomalu balit.

A jak vyšlo naše testování?

Zdenda 5 kaprů na boilies Inferno Baits, z toho největší kus výpravy, TOP příchuť švestka + dip. Venca celkem 3 kapry z toho pouze 1ks na boilies Jet Fish. Pepan 7 kaprů na boilies Pára z Navijáku, nejlepší váhový průměr na kus, TOP příchutě jahoda- oliheň a banán mušle, obojí obalené v pastě stejné příchutě.

Udělali jsme maximum, aby se povedl nějaký úlovek, a myslím, že víkend se i tak vyvedl a užili jsme si to na plno.

Mimochodem těch 6 rybářů co seděli na druhé půlce rybníka, jak bylo již zmíněno na začátku, zdolali dle dostupných informací a aktivitě na břehu celkem za víkend 3 kapry ….

Ať se daří všem u vody i mimo ni!

Za Carp Team Universal & Pára z navijáku -- PEPAN --