ČR - Labe

Čau Párolovci, hned první prázdninový víkend jsme se s Honzou vydali na naše oblíbené Labe. Hned po příjezdu na místo se nad námi začali honit mraky a nám bylo jasné co musíme začít dělat. Hned po rozbalení bivaku a dalších potřebných věcí jsme se začali věnovat prutům, chytali jsme na boilies Játra-česnek, PZN1 a Jahoda-Olihen a vše jsme doplňovali ananasovými plovkami.
Jako krmení jsme zvolily partikl (kukuřice a drcené ořechy a to vše zalité lososovým olejem) bohužel do půlnoci žádný záběr nepřišel tak stahujeme pruty a uleháme. Hned ráno letí naše montáže zpět, ale bohužel celé dopoledne bez kontaktu jenom Honza vytahuje jednoho menšího tlouště. Po obědě nastražím na jeden prut pořádnou dávku kukuřice a marně doufám v nějakého Amura, bohužel tahám jen cejny (ale pořádný lopaty :D ). Kolem 3 hodiny přichází extrémní bouřka a vítr, bivak drží jenom přivázaný na šnůře ke stromu a litá si vzduchem jako drak a všude kolem padají stromy. Po uklidnění znova přehazujeme své pruty a až do večera se kromě pár cejnu nic nechytlo.
Ve 23:55 přichází ostrá jízda na Honzův prut na kterém měl nastraženo 20mm PZN1, už od začátku tušíme, že to bude ryba výpravy a taky že se tak stalo. Zhruba půl hodiny po půlnoci už je na podložce krásný šupík 85cm a 12,5kg! Pár fotek a rychle zpět do vody kam patří. Uleháme a ráno znovu nazahujeme jenže do oběda už se nic neděje takže pomalu balíme a odjíždíme k domovu.
Výprava dopadla na výbornou a my už plánujeme další.Tak at se kouří z navijáků!
Michal a Honza