ČR - Pálava

Opět zdravím všechny příznivce páry.Vyrazili jsme s manželkou na dovolenou na Pálavu. Naplánovali jsme 15 dní,takže to vypadalo na parádni rybolov. Hned u placení povolenek se začaly plány hroutit.Na nádrži č.6 kde jsme chtěli se opět nesmí bivakovat,jedině za cestou,což by ještě nebyl problém ale na místě nesmí zůstat nic,takže na 2 hodiny je třeba vše uklidit a pak zase zpět.
Rozhodli jsme se teda pro nádrž 7,kde jsme byli loni.Na vytipované místo se však nelze dostat.Někdo stihl oplotit přístup na toto místo.Nakonec jsme se usadili na, pro nás neznáme místo.Zavezl jsem jednu bojku na odhoz a druhou jsme měli kolem 300m daleko.Po dvou dnech bez záběru začal foukat menší uragán ale přišly i záběry.Ryby byly menší ale pak ze vzdáleného místa přišly i 67 a 75cm.Kapři brali do konce týdne ale pak konec.Přejmenovali jsme se na Cejn team Pára z navijáku,protože cejni se zbláznili a brali vše co bylo pod háčkem.
Při kontrole z povodí Dyje jsem se dozvěděl proč ta opatření na č.6 i ostatních nádržích.Pán Jakub Vágner chtěl koupit za Horáčkovy peníze nádrž 6 i 7 a když mu bylo sděleno,že se jedná o ptačí rezervaci tak si ztěžoval na bivakovani a lov v noci.Opět se vyznamenal.Co na závěr?Celkem se na břeh podívalo 19 kapřiku, Druhý týden už brali jen cejni i když někteří těžce konkurovali naším kaprům co do velikosti.Tak snad příště.Milan Hampel