ČR - SVAZOVÁ VODA 28.5. - 29.5.2016

Vypravil jsem se na jednu svazovou vodu poblíž domova, kterou jsem navštívil již několikrát. Tuto lokalitu teprve poznávám, ale i tak se mi vcelku daří. Letos jsem sem vyrazil přes noc už po třetí, ale tentokrát to bylo úplně jiné než jindy. Dorazím na místo, rozbaluji věci, koukám na radar a vidím, že se blíží bouřka. Udělal jsem směs na zákrm a zaházel si raketou. Na oba pruty nastražuji boilies od firmy Pára z navijáku.

Na první prut přišel boilies v játrové dipu, Játra – česnek obalené ještě v pastě a přidal jsem k tomu PVA. Na druhý prut nastražuji také boilies v játrovém dipu, ale tentokrát PZN 1, obaleno v pastě a s PVA. Pořád doufám, že bouřka přijde, protože je mi jasné, že právě toto ryby rozpohybuje. Rozpršelo se až kolem 23:00, a tak jsem si nachystal věci na noc a ráno, stáhl jsem pruty a šel spát. Sice byl dnešek bez záběru, ale vůbec mě to nevadilo.

Ráno
Ve čtyři hodiny jsem se vzbudil abych nahodil. Bohužel mi to počasí nedovolilo a musel jsem čekat až do 5:30. Na pruty jsem nastražil to, co předešlý den, protože jsem si byl jistý, že toto bude to pravé. Dojel za mnou i taťka, nachystal se a oba dva jsme v 5:30 nahodili. Asi po dvaceti minutách se z ničeho nic rozjel můj prut. Doběhnu, sekám a první ryba mi padá. Vůbec mi to nevadí. Jsem rád, že mi přišel první záběr. Ryby byly po bouřce velmi aktivní a skákaly přímo u mého lovného místa. Už jsem ani nedokrmoval a jen nahazoval s PVA. Byl jsem naprosto v klidu, i když mi bylo jasné, že musím v 10 hodin začít balit.

První akce

Okolo 6:30 se mi rozjel prut. Sekám a začíná krásná zdolávačka. Asi po pěti minutách se rozjíždí taťkův prut a já mezitím podebírám svého kapra. Vložím ho do podložky, poliji ho a podeberu kapra taťkovi. Jsme nachystaní na focení a v tuto chvíli se mi rozjel druhý prut. Úspěšně zdolávám i tohoto kapra a šup s ním do podložky. Právě teď máme na podložce 3 kapry a jsme neskutečně šťastni. Nafotili jsme je a šup s nimi do vody. Můj kapr měl něco okolo 4,5kg a taťkův taky tak nějak. Ten třetí měl odhadem asi 45cm.

Zbytek dopoledne

Po těchto kaprech jsem docílil ještě dalších čtyř záběrů, ale bohužel se mi nepodařilo zdolat ani jednu rybu. Sbalili jsme věci a vyrážíme domů. Už teď vím další termín výpravy a můžete se těšit na další článek. Byla to super výprava a těším se na další.

Za Universal Fishing Team & Pára z navijáku -- Jan Čechák (Hanz)