ČR - Svazová voda místního významu

Ahoj Párolovci! Minulý týden jsem se vydal na 3 dny, na vytouženou vycházku k vodě, po delší abstinenci. Počasí mi první den moc nepřálo, ale vůbec mi to nevadilo, hlavně že se nástrahy máčí! První den přicházejí tři kapříci - 70, 78, 82 cm z čehož dvaaosmdesátník měl krásných 13 kg a stala se z něj největší ryba výpravy.
Také mě to pěkně navnadilo a myslel jsem si, že to je na této vodě standard a nevěnoval jsem mu tolik slávy. Ale pýcha předchází pád!
Další den dostávám už jen 2, podstatně menší, kapříky 65 a 60 cm, ale na druhou stranu vzhledem k hloubce a mrštnosti menších kaprů se jednalo a krásné zdolávačky! Obzvláště mi udělal radost ,,řádkáč', kterého jsem nechytil ani nepamatuji. Poté se po rybách slehla zem a záběry nepřicházely. Pára to ale jistí, a tak přeci jen přichází jízda, ale bohužel bez proměny.
Zlomený se vracím zpět na židli za Rudou Jelínkovým. Každopádně kromě kolegy vedle, nikdo na celé vodě nic nechytal a to bylo rybářů dost, vlastně plno. Voda mrtvá a blíží se konec výpravy. V poslední podvečer mi přichází opravdu poslední, poněkud prapodivný záběr a na břeh se podíval krasný šupik 11 kg, který mě opravdu potěšil.
Ráno, plně uspokojen, odjíždím a snad brzy zase někam vyrazím. Na závěr samozřejmě musím odkrýt zbraně a zásadní byly: Játra-Česnek 25 mm, RobinRed-Ořech 25 mm - oboje zalité dipy stejných příchutí a ,,zapudrované' suchou obalovačkou Játra-Ryba, dále pak Ryba-Oliheň 20 mm naložená v lososovém oleji a také nezahálela PZN1 17 mm s pastou.
Suma sumárum za 72 hodin na 2 pruty, 7 záběrů, 6 ryb od 60 do 82 cm/5 - 13 kg - za mě plná spokojenost. Tak zas příště a ať se čadí !!! Saša.