ČR - svazové vody

Přemýšlím, co napsat o období, které nepatří mezi mé zrovna dvakrát oblíbené. Bylo mi pořád vedro, všude bylo plno lidí a do toho jsem musel trávit dost času v práci, kde v podstatě celé léto probíhaly žně.
Nepodnikal jsem žádné výpravy, ale jen takové výpady k řece, na různá často nová místa. Dá se říct , že léto často využiji jen k dalšímu mapování řeky pro budoucí lovy v perspektivnější dobu na ryby. Někdy to byly jen nočky a jindy zase půldenní výjezdy na člunu do míst, kde by mohli být. Někdy tam opravdu byli, a tak se povedla i nějaká ta fotečka. No a když nebyli, tak jsem si aspoň "osahal" nová místa, kde by mohli být zase příště. Při těchto vycházkách jsem sebou v tašce nosil PZN1, které pochytalo asi většinu ryb na fotkách a ořech-kreveta, což si také našlo své zájemce, například v podobě 14kg lysce, který zobnul jednu pětadvácu, právě ořechu. I tento lysec byl důkaz, že léto není nic pro mě. Při zdolávání a hlavně samofocení jsem vypotil asi polovinu vlastní váhy. Při jeho pouštění sem mu pak docela záviděl, jak mizí v jistě chladnějších hlubinách labe. Ale stejně jako vše ostatní, tak ani léto netrvá věčně.
Prázdniny školákům skončily, léto mi konečně přestalo zbarvovat pleš do ruda a pomalu, ale jistě, se rudá barva přesouvá na listy stromů. Je to tak, konečně přichází ta správná doba na kapry, podzim. Koukám z okna, píšu o konci léta a říkám si, vole už je říjen, čas hrozně letí. Venku fouká, prší a vše chladne. Příroda se připravuje na zimu.
Promiňte, musím jít na ryby ! Radek Pěnkava