ČR - svazové vody

Přemýšlím, co napsat o období, které nepatří mezi mé zrovna dvakrát oblíbené. Bylo mi pořád vedro, všude bylo plno lidí a do toho jsem musel trávit dost času v práci, kde v podstatě celé léto probíhaly žně.
Nepodnikal jsem žádné výpravy, ale jen takové výpady k řece, na různá často nová místa. Dá se říct , že léto často využiji jen k dalšímu mapování řeky pro budoucí lovy v perspektivnější dobu na ryby. Někdy to byly jen nočky a jindy zase půldenní výjezdy na člunu do míst, kde by mohli být. Někdy tam opravdu byli, a tak se povedla i nějaká ta fotečka. No a když nebyli, tak jsem si aspoň "osahal" nová místa, kde by mohli být zase příště. Při těchto vycházkách jsem sebou v tašce nosil PZN1, které pochytalo asi většinu ryb na fotkách a ořech-kreveta, což si také našlo své zájemce, například v podobě 14kg lysce, který zobnul jednu pětadvácu, právě ořechu. I tento lysec byl důkaz, že léto není nic pro mě. Při zdolávání a hlavně samofocení jsem vypotil asi polovinu vlastní váhy. Při jeho pouštění sem mu pak docela záviděl, jak mizí v jistě chladnějších hlubinách labe. Ale stejně jako vše ostatní, tak ani léto netrvá věčně.
Prázdniny školákům skončily, léto mi konečně přestalo zbarvovat pleš do ruda a pomalu, ale jistě, se rudá barva přesouvá na listy stromů. Je to tak, konečně přichází ta správná doba na kapry, podzim. Koukám z okna, píšu o konci léta a říkám si, vole už je říjen, čas hrozně letí. Venku fouká, prší a vše chladne. Příroda se připravuje na zimu.
Promiňte, musím jít na ryby ! Radek Pěnkava

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení