ČR - ZAPOMENUTÍ KAPŘI POZDNÍHO PODZIMU

Stromy už jsou holé, všechno listí je už na zemi a příroda začíná být tak nějak smutná. Jako by umírala. Naštěstí to tak není, jen se připravuje na zimu. Chladné počasí diktuje nekompromisně, a tak i kaprům nezbývá, než poslechnout a poctivě se krmit pro nabrání zásob energie na tuhou zimu.
Pro mě je to ideální příležitost začít plnohodnotně zkoušet, jak bude kaprům na řece chutnat boilies PZN 2. Nechtěl jsem hned na začátku s novou směsí, tedy aspoň v mé tašce, hledat nová místa. Chtěl jsem mít aspoň trochu možnost srovnání s kuličkami jiných směsí, které už jsem na úspěšných místech máčel, a tak jsem vyrazil na jedno z nich. Navzdory nedostatku času jsem byl mile překvapen. Jasně, že se někdy trefíte do dne, kdy i když máte jistotu dobrého místa ve správnou dobu, tak záběr prostě nepřijde. Byly ale dny, kdy mi krásně do podzimu zbarvení kapři ukázali, že se druhou řadou PZN rádi nacpou.
Při prvních testech PZN 2 jsem používal jen 20mm koule. Někdy jednu, někdy dvě, vždy ale bez plovky, jen s PVA punčochou s nějakou tou nadrcenou kuličkou totožné příchutě. Když už mám jistotu, že se nějaká ta ryba na místě krmí, nebojím se pořád v průběhu dokrmovat. Žádná kila, ale když už rybě chutná, chtěl bych si zachytat a mít pár fotek, tak co mi zbývá :)
Na zimu jsem zapojil do akce i PZN 2 dip a nějakou tu obalovačku, ale o tom až příště. Ať se daří. Radek Pěnkava