Dominik vyrazil na ryby a vzal sebou taťku

V úterý po obědě jsem synka Dominika omluvil do pátku v mateřské školce a odpoledne jsme vyrazili do neděle zkusit kapříky. Sbalili jsme si kaprařinu, boilies Pára z navijáku, pelety a method mix, naložili auto a hurá na ně.
Bylo to naše první letošní bivakování a tak jsme doufali, že se něco podaří dostat na podložku. Uklidili jsme okruh asi 200m kolem sebe a posbírali půl pytle bordelu kolem břehu, ve vodě v rákosinách a těšili se na 5 nocí na svazové 80ha vodě. Hned první den ve večerních hodinách mě synek dostal, jak si zvedl svůj osobáček z podzimu o rovných 10cm a 3,70kg krásným šupináčem 90cm a 11,40Kg. Já v jeho věku ještě leda tak proháněl žáby klackem ve vodě a Domča si tahá takové ryby. Prut si zapřel mezi nohy a pral se buďto ryba nebo on! Po asi 15ti minutovém napínavém souboji Domča sám rybu zdolal! Já jen podebral a pomohl kapra podržet při focení. Já dostal o 3 dny později do podložky také šupináče 90cm a 11,20Kg. Bylo mi divné stejná délka, podobná váha a tak jsme kapra vyfotili ze stejné strany a nemohli tomu uvěřit.
Když jsme fotky porovnali a porovnali jizvy na hlavě, zjistili jsme že je to opravdu on. Stejný kapr co Dominik chytl v úterý, mě zabral v pátek. Akorát že za 3 dny zhubl o 20dkg. Dvakrát jsem ho převažoval. Nakonec Dominik na břeh dostal 1 cejna,12 kaprů, našel po dešti rousnici tak ji tam nahodil a chytl okouna. Největší kapři Dominika měli 90cm-11,40Kg,65cm a 64cm.Já dostal 1 sumečka na boilies  a 16 kaprů. Největší moji kapři měli 90cm-11,20Kg,81cm-8,70Kg a 70cm-5,30Kg. Jedna ryba mi narovnala háček. Domčovi i mě dost ryb spadlo z háčků což nás trochu trápilo i když jsme zkoušeli jiné druhy háčků.Ale to se prostě občas stává že se ryby během zdolávání vyháčkují.V sobotu nám dělali radost jachtaři, hlavně tím že kroužili přímo přes naše lovné místa.

V neděli nás jachtaři navštívili opět a když nám přeji vlasce tak jsme to vzdali. Věděli jsme že stejně ryba nepřijde když nám jezdí nad montážemi a rybařiny jsme si užili dost.
U vody bylo krásně, kapři brali, počasí bylo jak na houpačce, vítr, deštivé přeháňky, sluníčko, ale rybám to nevadilo a nám také ne. Užili jsme si krásnou výpravu táta se synkem na rybách.

Přejeme všem slušným rybářům ať se kouří z navijáků