Dyje - tester Libor Ošlejšek

Po dvou týdnech strávených nepřetržitou prací jsem se konečně utrhl na pár hodin k vodě. V pátek po práci proběhly rychle přípravy abych mohl v sobotu brzy ráno vyrazit k vodě. Výběr místa tentokrát padnul na jedno odstavené rameno Dyje. Ve chvíli kdy jsem se blížil lovnému místu jsem se modlil, aby na vybraném místě nikdo neseděl. V posláních letech je na tento revír velký rybářsky tlak. Místo bylo kupodivu volné a tak jsem se mohl pohodlně vybalit.

Hloubka na tomto rameni se pohybuje od 80cm do 3,5m, v místě kde jsem umístil montáže je hloubka 1m a pozvolna padá do necelých 2m.Na tento revír jsem přijel vyzkoušet novinku pro příští rok a to Játra-česnek. Doma jsem si k tomu připravil ještě trochu játrového dipu s vlastnoručně vypěstovaným česnekem ten má sílu. Do tohoto dipu jsem den před výpravou namočil asi 500g boilie Játra-česnek, vlastně na nic jiného jsem ani nechytal takže jsem na každou montáž nastražil jednu 17mm kuličku tohoto boilie.

Záběry na tomto revíru přicházeli většinou ve stejnou dobu a to ráno od 6:00 do 9:00 přes den byl klid a pak navečer a to od 19:00 do 23:00. Takže jsem byl nedočkaví kdy se ozve hlásič. Tentokrát se nic neděje už je skoro poledne a záběr nepřišel, říkám si co jsem udělal špatně a v tom se rozezní hlásič a cívka chrčí o stošesté zasekávám, ale ryba si to žene přímo pod padlí strom kapří bojovní vítězí a já jen smutně koukám. Rychle přehození dokrmeni cca 20kuličkami boilie které jsem po příjezdu k vodě hodil do kbelíku s vodou aby později ve vodě rychleji fungovali. Další záběr přišel až v 19:30 necelých 10minut po záběru je z vody venku krásný šupináč 73cm 8,5Kg rychle se připravuji na fotečku když v tom se rozjede druhy prut, co nejrychleji popadám prut a zdolávám dalšího šupináče který měří 61cm toho jsem nevážil. Rychlá fotečka a šup zpět do vody díky šupici velká radost.Ještě nahazuji a říkám si že by mohlo přijít ještě pár pěkných ryb ale bohužel. O pul dvanácte večer jsem začal balit jeden prut jsem měl smotány a na druhy ještě došel záběr po záseku se prut šíleným způsobem ohnul cívka svištěla a ryba na druhem konci nebyla k zastavení myslím si že to nebyl kapr ale mohl to zbaštit sumec kterých je tu také dost každopádně o tom se už můžu jen dohadovat.

S jednodenní výpravou jsem byl spokojen Pára z navijáku opět zabodovala díky boilie Játra-česnek 17mm jsem docílil 4 záběru na jednodenní chytačku opravdu úspěch. Škoda že mě doma čekají povinnosti a nemůžu zůstat déle ale v duši mě hřeje že ty krásné ryby tu ještě jsou a budu se snažit co nejdřív se sem vrátit.

Přeju všem plno úspěchu u vody a ať se kouří z navijáku.