Krásný šupík ze svazové vody

Celý rok jsem se vydával na kratší i delší výpravy převážně na Labe. Minulý měsíc jsem ale poprvé s kamarádem navštívil menší řeku s informací, že se na daném úseku nachází pěkné ryby. Nikterak velkou váhu jsem tomu nepřisuzoval, ale vidina společné rybačky s kamarádem se mi zamlouvala jelikož převážně se vydávám k vodě sám.

Cesta na lovné místo je celkem komplikovaná člunem a s přibývajícím harampádím, které k vodě tahám i docela fyzicky náročná… Odměnou je však nepřístupné místo kde nás nikdo neruší a příroda kolem je balzám na duši.

Výprava byla plánována bohužel jen na jednu noc, ale již večer krátce po setmění se povedl krásný lysec s váhou kolem sedmi kilo. Do konce doby lovu se kamarádovi podařilo přelstít dva výstavní kapry s hmotností k deseti kilogramům. Ráno pár minut po náhozu se daří zdolat dalšího krasavce šupíka devět a půl kilo váhy. Doba pro zakončení našeho lovu se blížila a my jsme vymýšleli taktiku jak ještě docílit záběru. Má volba padla na ronnie rig s plovkou Ďábelská jahoda. Na plovky moc nechytám, ale něco mi říkalo, že by se něco mohlo povést. Nástraha pod háčkem s bonbónkem pévéáčka letí do vody a pomalu se chystáme balit…

Velmi oblíbený zvuk signalizátoru nás probírá z letargie a já po zvednutí prutu cítím plynulý mocný tah. Po asi patnáctiminutovém opatrném zdolávání mi končí v podložce asi nejkrásnější kapr, jakého jsem zatím ulovil. Místní mohykán naježený, naprosto čistá nádherná ryba s váhou 10,3 kg. Ještě před záběrem jsme se z legrace hecli, že jestli přijde ryba, bude muset dotyčný do prsaček a do vody! Slovo dalo slovo a já se dnes stále nemůžu vynadívat na krásné fotky z této krátké, ale velice úspěšné výpravy!

Richard Petřivalský