Labe - tester Radek Pěnkava

Zdarec lidi, tak jsem se konečně dostal letos k vodě, a to samozřejmě na Labe. Volba padla ne jen z důvodu toho, že mam Labe za "rohem", ale hlavně proto, že si myslim, že těžko hledat u nás v čr lepší vodu na velké ryby, i když to není vždy jednoduché, ale co v životě je..? :)

K vodě jsem se dostal jen na 6 hodin, a tak jsem s místem neexperimentoval, ale vsadil na místo, kde celou zimu pravidelně sypu fermentovanou kukuřici, řepku a pšenici. Věděl jsem předem, že na místo půjdu, tak jsem pár dní předem partikl vyměnil za boilies banán-mušle v průměru 13mm a místo prosypával hrstí kuliček denně, tři dny před samotným lovem.Stejné boilies jsem měl v plánu dát i pod háček a to v obou případech po dvou kuličkách. Když konečně přišel den, na který jsem se chystal s velikým natěšením po zimě a zbržděním sezony v podobě stěhování, tak už nebylo co vymejšlet. Jen dorazit na místo rozdělat stojan, klacky, vše potřebné kolem a poslat to na krmné místo.

Pokaždé dávám jednu montáž deset až dvacet metrů od krmení a jednu přímo do něj. Byl už večer a vzduch ješte zrovna teplej není a od tekoucí vody jsem si nesliboval víc než 5-7 stupňů, takže ani žádnou velkou aktivitu. Stačila by první vlaštovka jakékoliv velikosti. Po náhozu jsem rozhodil kolem montáží cca 1/4 kg voňavých kuliček banán-mušle stejně jako před chytáním, když jsem chodil jen krmit. Konečně jsem se mohl usadit a tiše čekat na dlouho vytoužený zvuk hlásiče.

Čekal jsem maximálně něco málo přes hodinu a ozval se prut položený dál od hlavního místa krmení jedním pípnutím. Okamžite jsem se zvedl k prutům a v tom se swinger pomaličku přilepil k prutu. Nebylo na co čekat, vzal jsem prut do ruky a hned cítil kontakt s rybou. Konečne!!! Nebyl to zrovna klasický tvrdý labský souboj, a není se čemu divit v tak chladné vodě. Ale, i tak první kapr v roce 2014 v podobě 81cm, 13kg šupináče neskutečně potěšil!

Tak ať se dým valí z navijáku vám všem :)