NOVÁ SEZÓNA SE POMALU BLÍŽÍ

Nová sezóna se pomalu blíží a někteří již "brousí háčky a leští výbavu k vodě".

I já si postupně střádám myšlenky, jak by vlastně ta letošní sezóna měla vypadat. I když jsem v loňském roce u vody moc času netrávil, zůstalo mi v paměti několik silných okamžiků, včetně nového osobáku z řeky, kapra 19,50 kg.

Zatím co tedy předešlý rok směrovaly mé docházky k menším řekám a na stojáku jsem nahodil jen výjimečně, letos bych chtěl využít potenciál českých přehrad. Vše záleží samozřejmě na volném čase, ale láká mě atmosféra a dobrodružství těchto rozlehlých vod. Je tedy na čase se jim více věnovat. Neznamená to však, že bych úplně zanevřel na řeky. Určitě se naskytne prostor pro rybolov na tekoucí vodě. Za to ovšem vypouštím zahraniční výpravy, které se staly součástí posledních sezón, a tak mi nezbývalo mnoho času dostat se k vodám v ČR, déle jak na víkend.

Pozitivum, které by mi hodně pomohlo v putování po našich přehradách, je změna doby lovu, která momentálně leží na stole Ministerstva zemědělství. Pokud dojde ke schválení, znamenalo by to, že již od dubna do září bude povoleno rybařit v čase 4 - 24 hodin a od října do března 5 - 22 hodin. Jsem velmi rád, že se vyprodukovala konečně nějaká změna pro moderní poctivé rybáře a věřím, že se v tom bude za podpory Dušana Hýbnera a dalších nadále pokračovat.

Cíl na tuto sezónu je tedy jasný. Zaměřit se na přehrady v České republice a poznávat nová místa. Budu rád, když se povede i nějaký krásný úlovek, což ovšem nebude priorita č. 1. Nejhezčí je vždy ta cesta a samotná ryba už je jenom pomyslná třešnička na dortu. Chystám i nákup nové techniky na dokumentaci u vody, snad se tedy rychle s přístrojem sžiji, abych mohl pořídit kvalitní záznamy a zveřejnit ve formě fotografie zde na stránkách, a nebo v podobě videa na Youtube.

Přeji tedy všem rybářům i rybářkám do této sezóny hodně příjemných chvil strávených u vody. Chovejte se ohleduplně a s respektem k rybám, přírodě a vašim kolegům rybářům. Nezapomínejte pouštět a třeba se s někým potkám na nějakém z našich revírů….

Za Universal Fishing & Pára z navijáku -- Josef Obůrka --