Pískovna - tester Libor Ošlejšek

Už zase pondělí - 14.4.2014 no ale co, v práci to dnes uteklo poměrně rychle a cestou z ni jsem projížděl okolo mé oblíbené pískovny. Když jsem se koukal na přilehle břehy a neviděl jsem ani živáčka hned bylo rozhodnuto, není divu dnes foukal tak silný vítr že to mnoho rybářů odradilo ale mě to k vodě táhlo však to znáte. Rychlá otočka domu pro pruty a honem k vodě.

Po příjezdu jsem vyházel věci z auta a rychle nahodil. Než jsem si stačil rozdělat křeslo tak přišel první záběr na 17mm Monster crab -Ananas se nechal zlákat menší šupináč 57cm. Vítr stale sílil a na totéž boilíe cca. po 15minutach přišel další záběr bohužel se kapřík zanedlouho vypnul. Hned jsem si říkal že jsem udělal dobře a vyrazil na kratší vycházku. V tom se ozval druhy prut na kterém bylo nastraženo 13mm boilíe Banán-Mušle po záseku se ryba rozjela do strany a já ji nebyl schopen odlepit odedna , po několika minutách se mi ryba vyřízla. Vítr se utišil a já byl další dvě hodiny bez záběru. Pofukuje slabší vítr a obloha se zatahuje začíná pršet, konečně se opět ozval zvuk který každý kaprář rád slyší, pipák se míní zbláznit a cívka sviští o sto šest . V dešti zdolávám další rybu tentokrát hned po záseku cítím že je to něco většího zanedlouho je na podložce krásny kapr 87cm a 9,5Kg zabral na 13mm Banán-Mušle. Dlouhý a nízký šupináč mi udělal velkou radost. Rychle přehazuji oba pruty na které jsem nastražil Banán-Mušle a obalil obě nástrahy obalovačkou.

Asi po pul hodině přichází poslední záběr dnešního dne opět šupináč rovných 70cm. Škoda že musím zítra do práce zdržel bych se mnohem déle u vody ale bohužel . I tak si myslím že za čtyři a pul hodiny strávených u vody v ne moc příznivém počasí to byla skvěla chytačka.

Doufám, že jsem vás moc nenudil a ať se kouří z navijáku ahoj.