PO ROCE NA RYBÁCH

Novoroční páteční den je jeden z posledních mých dnů volna, než začne pracovní kolotoč, tak proč si to nezpříjemnit po roční pauze rybaření, ranním výletem s kamarádem k vodě a s téměř ještě teplým rybářským lístkem.
Vyrazili jsme s předstihem, aby byla jistota, že nám na předem dohodnutém místě nikdo nebude sedět. A dobře jsme udělali.
Počasí se k tomu zimnímu moc nepřibližovalo, déšť nás ohrozit neměl, i když bylo po nemalém dešti, rozbahněný břeh byl pomalu na holiny a vítr honil pouze mraky po obloze. Vysoká kožená a zateplená obuv přišla vhod. Jen v té ranní tmě před rozedněním, mě má mžourající čelovka moc nepotěšila.
Překvapením byla trochu vyšší hladina zakalené řeky, větší proud a mnohem více nečistot. Vzhledem k mému úmyslu vzít si s sebou jeden prut na feeder a zkusit zábavu v podobě častějších záběrů menších ryb, to nevypadalo moc šťastně. Do krmítka obyčejnou domácí směsku, domácí hnojáčky a pro změnu vařenou červenou kukuřici. Úspěch se nekonal, pouze pár drobných záběrů bez ulovených ryb. Druhý prut byl zaměřený na kapra a servírovala se na doporučení kulička boilie PZN 3.
Po nějaké době jsem se rozhodl stav zkontrolovat a prut přehodit, a ejhle, montáži se z vody nechtělo a viděl jsem to špatně. Nechtěl jsem to utrhnout, vlasec byl natažený jak struna před prasknutím, ale pak se to trochu povolilo. Tak se to několikrát opakovalo a až s Radkovou asistencí, ručním tahem za vlasec, jsme nakonec dokázali podivuhodnou vázku rozhýbat. K překvapení nás obou jsem přitáhl cizí vlasec s kompletní montáží a plovkou. Na jednom jeho konci byl uvězněný pěkný větší tloušť, kterému jsme dali tímto svobodu a zbylých cca 20 m vlasce zlikvidovali.
Žádné další překvapení jsem už u vody nečekal a šel se domluvit na ukončení lovu. Dáme ještě půl hodiny a zabalíme to, řekl Radek a já neměl nic proti, tak jsem se pomalu těšil na oběd. Po pár minutách špička feedru hlásila pěkný záběr, ale oba pruty byly na jednom stojanu, tak k mému překvapení nebyl záběr tam, kde bych ho čekal a vzápětí mi to potvrdila povolená brzda na navijáku kaprového prutu. Ten jsem pouze přizdvihl a zdolávání začalo. Po chvíli boje byla ryba u břehu a navštívila popadané větve ve vodě. Přiznám se, přidalo mi na strachu, že o rybu přijdu. Nakonec vše dobře dopadlo a i s větví a Radkovou pomocí, včetně jeho velkého podběráku, ten můj by stačil sotva na vytažení velkého cejna, byl z vody venku krásný lysec. Po pár měřeních jsme společně s ještě sousedícím rybářem ukončili odhady a dohady o délce a váze krásně vybarveného kapra. Pro mně asi zatím největšího, co se mi podařilo chytit, od prvních počátků strávených u vody.
Po zdokumentování a vrácení ryby do vody jsme prohlásili lov za skončený a odebrali se vše zabalit. Nakonec to u vody nebylo zase tak špatné, odjížděli jsme s krásnými pocity a místo předali akorát přijíždějícímu rybáři. Pro Páru z navijáku Lukáš Rosezín

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení