PRVNÍ KAPŘÍK Z NOVÉ VODY

Každá ryba potěší?…. Musím se přiznat, že s tímto výrokem se mé rybářské myšlení, co se týče kaprařiny, tak úplně neztotožňuje. Pokud si budu chtít hezky zachytat, pak se nebudu tahat s obsáhlým kaprařským cajkem, nebudu podnikat často velmi nepohodlné a náročné výpravy do nepřístupných míst, ale vybavým se například feederem nebo plavačkou, tyto techniky poskytují často akčnější lov v poměrně krátkém čase a s dnešním rozmanitým výběrem vybavení není problém lovit i těmito způsoby větší ryby.
Neříkám, že je správně to nebo to, každý musí být jednoduše spokojený ve svém počínání ….. proto to děláme, pro nějaké naplnění. A u mě je to právě ta Cesta k tomu vysněnému úlovku. Proto nevydržím navštěvovat dokola jedno místo i kdyby tam braly bůhví jak velké ryby. Pokud dostanu velkou rybu, na pro mě novém místě, pak je lovecká touha ukojena a prvotní chtíč odhalit místní poklad zmizí, což znamená jediné, musím jít dál, hledat další pro mě nové výzvy.
Právě tento kapřík je ukázkou toho o čem píši. Byla to krásná bojovná ryba, která jako první na této vodě samozřejmě velmi potěšila, ale lovecká touha stále velí! Ba naopak, byla touto první vlaštovkou ještě podpořena a já byl utvrzen, že se jde po správné cestičce… A že mě tou cestičkou nikdo nevedl, To je pro mě jediná možnost dosáhnout onoho kaprařského uspokojení. Upřímně přiznávám, že kdybych měl jen možnost, jezdit na nějaké "své" místo nebo si zaplatit místo na soukromém revíru, tam si sedl, čekal a doufal, že zrovna na tom místě to bude jezdit, mít další partu zleva, zprava, tak kaprařinu opustím, protože bych ji jednoduše už nechápal. Bylo by to pro mě prostě jen o tom, chytit kapra.
A že si tam jedete odpočinout??, ano v důchodovém věku postaršího člověka to naprosto chápu, ale tito lidé také většinou zároveň vzpomínají na léta, kdy nemuseli odpočívat, kdy mohli být akční a žít naplno! Žijte naplno dokud můžete, pak už budou jen ty vzpomínky.
Samozřejmě si u vody také odpočinu, nikoliv však po fyzické stránce, ale myšlenky se soustředí jen na to co se právě děje, na to co tolik miluji, a to je ten "pravý odpočinek" od všedního života. S pozdravem všem, Radek Pěnkava.