První letošní bivakování se synkem Dominikem

Ve čtvrtek odpoledne jsme se synkem Dominikem vyrazili do pondělí odpoledne na kapry. První letošní bivakování a zrovna takové aprílové počasí.
Od slunečného, po déšť, vítr a ranní mrazíky. Jen bouřku jsme neměli. Bylo to Domči první bivakování v takovémto počasí, ale skvěle to zvládal. A i pár kaprů se nám podařilo dostat do podložky. Krmili jsme boilies jahoda oliheň 17mm Pára z navijáku a chytali na method krmítka s boilies stejné příchutě 13mm namočené v esenci jahoda. Když ryby nebraly, pozorovali jsme dalekohledem vodní ptactvo kterého tu bylo více druhů.
Od divokých kachen po labutě, kormorány, racky, volavky bílé a popelavé, lysky, slípky zelenonohé až po divoké husy. Jednou se nám podařilo zahlédnout i drahokam našich vod, ledňáčka říčního který prolétl nad vodou kolem našich prutů. Dominik chytal vlevo, já napravo a i přesto že jsme měli stejné návnady, nástahy i montáže, Domčovi braly ryby více. Nevím jestli tam bylo jiné dno nebo ryby najížděli pokaždé zleva, ale prostě mě Domča přechytal.
Chytali jsme ryby přes 50 i přes 60cm, jen jedna ryba byla pod 50cm. Dominik chytl 8 kusů ryb a také největšího kapra výpravy. Ten měl 70cm a 6,10Kg. Já chytl jen 4 ryby a jedna mi spadla. Takže ze 13-ti záběrů, 12 ryb na podložce.
Skvěle užitá rybařina začátkem jara.
Přejeme všem slušným rybářům příjemnou letošní rybařinu a ať se kouří z navijáků.
Martin a Dominik