Rybník - tester Zdeněk Netušil

Krásná kaprařina..

Předešlá výprava o prodlouženým víkendu dopadla nad mé očekávání. Jel jsem na vodu, o který mi spousty lidí tvrdilo, že voda je prázdná a když, tak sem tam jeden malej kapřík co přežil znečištění rybníka. Na první pohled po obchůzce a hledání místečka vše nasvětšovalo tomu, že ve vodě asi opravdu moc ryb nebude, protože všude plavali vyhynulý kapříci od 30cm do 80cm, tak že znečištění opravdu zanechalo své následky.

Lesknoucí hladinu jsem ani po tomhle zjištění neopustil a vyzkoušel jsem štěstí, v který jsem moc nedoufal. Chvilinku po nahození voňavý kuličky se rozjásal hlásič a po krátkým boji se na hladině ukázal krásný kapřík..No teda moc krásný nebyl, protože měl křivici. Kapřík byl chudák celý pokroucený a měl můj ohromný obdiv,že i v takovým stavu dokázal dorůst do krásný délky okolo 75cm a určitě toho ve vodě zažije ještě hromady a nějaký ten centimetr povyroste i když trpí touhle hroznou nemocí..

Kapřík mi dal ten správný impuls, že nemá cenu přejíždět na jinou vodu a tím zase ztrácet ten krásný a drahocený čas strávený u vody. Po chvilince se rozzářil i druhý hlasič a na konci se ukázal kapřík okolo 65cm a bylo potvrzeno,že se nikam jinám opravdu nepojede. Měl jsem tak jistotu,že se ve vodě určitě nějaký krasavci skovávají a nápor znečištěný vody jim zas tak nevadil i když břehy této vody byli opsypány mrtvými těly ryb. Bohužel nevydrželi čerstvě nasazený rybí děťátka. Příroda okolo byla moc krásná, ale při změně směru větru tu krásu plně přehlušil neskutečný zápach. Měl jsem velký štěstí, že vítr naštěstí moc směr neměnil a já si užíval jen to pozitivní kolem sebe. Dokonce i želva kousek ode mě nabírala sílu, ale když zahlédla můj pohyb, tak se rychle skovala pod vlnící se vodu.

Byli to pro mě nezapomenutelný chvilky, protože za krásných 75hodin strávený u vody se mi povedlo nachytat mezi 80ti až 90ti krásných a zdravých ryb v rozmezí 52cm až 66cm. V poslední hodince mi přijel udělat radost jeden z těch o trošku větších a to 77cm.. Ohromnou radost měla i místní RS když viděla, že jim ty krásnější ryby vydrželi a dokonce jsem RS nechával poslední ryby tahat, protože já byl neskutečně utahanej, ale za to utahanej jak jinak než hezky. Takový krásný pochytání jsem snad ještě ani nezažil.

Tohle nádherný zachytání mi stálo pokárání do povolenky i když vím,že kontrola mi ho udělila nerada, ale určitě se to vyplatilo a vzpomínky na velikonoční svátky strávený u vody a v přírodě jen ty nejkrásnější.

Můj Top na tuhle vodu byl Robin red-Ořech a Jahoda-Oliheň..příchutě fungovali na obou proutkách dokonale a "pára z navijáku" opět prokázali svoji neskutečnou účinnost.

V posledních řádkách bych chtěl požádat ty co používají srkačky, aby si rozmysleli na jaký zlo chytají.. Dva kapry jsem vytáhl se srčkama a další tři se mi zamotali do montáží když proplouvali okolo.. Jestli je někdo zapřísáhlý srkačkář, dělejte si prosím aspoň únikový srkačky ať má ryba šanci odplout jen s háčkem v tlamce a ne s těžkou srkačkou,dvouma háčkama zasekaných kdekoliv a za sebou kilometr šňůry na sumce :-(

Fotek samozdřejmě jen pár, protože to bych se ufotil ;-) :-).