SHRNUTÍ LETOŠNÍHO ROKU

Teď když je chvilka času, vzpomínám na letošní kaprařskou sezónu a celou ji hodnotím. V PC prohlížím fotky ze svých letošních výprav, které byly jak několikahodinové, tak někdy i týdenní. V počítači nacházím fotky, které nebyly dosud zveřejněny, a tímto by jsme si mohli tuto sezónu připomenout.Před zahájením první výpravy, která byla v březnu jsem si řekl, že je potřeba tento rok udělat mnoho změn a tím se i nějak v kaprařině posunout (pro mě vpřed).Jedna ze změn směřovala k nástrahám a návdadám vůbec. Loni jsem vozil k vodě asi všechny druhy boilisu z Ondrovi dílny, a i když jsou tyto kuličky úplně všechny výborný, nějak jsem nebyl moc úspěšný a něco mi chybělo. Už jen to, že jsem nevěděl, kdy a který kuličky použít. Tomuto jsem chtěl na nadcházející rok předejít a k vodě si brát jen dva druhy boilisu, ve kterých budu mít vždy 100% důvěru v každé situaci. Volba padla na PZN 3 a nejoblíbenější Monster Crab–Ananas, který se však pro nezájem rybářů přestal vyrábět. Nyní byla nutnost si vybrat jiný druh, kdy šla na trh novinka PZN 4, o které mi Ondra již v telefonu vyprávěl. Z jeho nadšení jsem vycítil, že PZN 4 by mohla být ta správná volba. Už jen první kontakt s touto kuličkou mě tak okouzlil, že jsem si ji hned zamiloval a dal jí v roce 2018 plnou důvěru. Všechny druhy boilisu co mi zbyly jsem nasypal do kýblů a krmil s nimi na dvou mých prvních výpravách hladové přehrady, už jen proto, aby mě nelákalo nastražit něco jiného, než zvolené PZN 3 a PZN 4. Jediné co jsem si nechal bylo několik kg Robin Red–Ořechu, které mám také velmi rád, ale k vodě jsem ho letos vzal jen jednou, což se v obou směrech podařilo.

Druhou ze zásadních změn byly montáže. Dost často jsem vytvářel montáže, které jsem viděl ve zhlednutých videích, ale neřekl bych, že by v dané situaci přinesly ovoce. Rozhodl jsem věřit tomu, co skutečně funguje v téměř každé situaci a držet se hesla, že v jednoduchosti je síla. Například i rovnátka jsem úplně vynechal a říkal si, proč bych ho vlastně používal, když navázaný háček vypadá tak perfektně a funkčně i bez něj. Výsledkem v roce 2018 byly pro mě pouze dvě upadnuté ryby, což je vysoká úspěšnost, kterou si za všechny roky rybaření nepamatuji. Ano je jasné, že použití kvalitních háčků a návazcových materiálů je v tomto ohledu samozřejmostí.

Další změnou bylo vnadění. Předchozí ročníky jsem (především na svazových přehradách) krmil z 70 % partiklem. Letos jsem tomu předešel a krmil z 90 % tím, na co jsem chytal. Tedy PZN 3 a PZN 4. Ostatních 10 % tvořily halibut pelety. (krom výše uvedených dvou výprav, kdy jsem zkrmil ostatní boilies)

Asi poslední důležitou změnou byla prezentace nástrah. Téměř jsem přestal užívat v mém případě zaběhnutou praxi v nastražení na tzv. panáčka a z 95 % boilies pop-up zcela vynechal. Spoléhal jsem na prezentaci především 2x seříznuté nástrahy v průměru 13 a 17 mm, nebo jednu kuličku v průměru 17, 20 a vyjímečně i 25 mm. Toto jsem prezentoval celý rok, jak s boiliem předem dipovaným, nebo sušeným.

Celý rok jsem na jednom prutu používal PZN 3 a na druhém PZN 4. Při každé výpravě jsem si vedl zápisky o tom, v jakých časech přicházejí na jednotlivé nástrahy záběry, nebo ryby. Občas se stalo, že mi celý den jezdil jen jeden prut na jednu příchuť, ale vždy jsem vydržel a druhé nástraze 100 % důvěřoval. Každou výpravu přišel zlom a začal se postupem času ozývat druhý prut s rozdílnou nástrahou. Nikdy to nebylo jasné, že dřív bude fungovat určitá nástraha a druhá má pomalejší rozjezd. Toto se revír od revíru měnilo tak, jako na stejném revíru v jinou dobu. Když letošek shrnu, tak byl pro mě výjimečný. Nepamatuji si, kdy se mi u vody takhle dařilo a nachytal tolik krásných ryb všech velikostí. Jsem moc rád, že mám na co vzpomínat, a že jsem v kaprařině udělal dost pro mě zásadních změn, u kterých věřím v to, že byly za všemi úspěchy.

Samozřejmě nebyly všechny výpravy jen TOP. Na třech vícedenních výpravách jsem byl bez záběru, což k rybařině taky patří.

Závěrem chci poděkovat Sv. Petrovi, který mi půjčil několik ryb z vodního království a především Ondrovi a Janě za jejich super práci pro nás a perfektní kuličky, bez kterých bych nic z výše uvedeného nedokázal. Moc DÍKY, čau Honza

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení