Svazová voda - tester Zdeněk Netušil - 21.-23.3.2014

Už nám zase končí víkendík a byl opět moc krásně prožitý. Pro mě naprosto neznámá voda a stala se velkou výzvou,na kterou se určitě vrátím a budu se ji tam opět snažit pokořit nějakým místním krasavcem. Sice se kapřík přišel podívat, ale jen jeden a to menších rozměrů okolo 60ti cm. Jiné ryby se nenachytali a i to sem patří, ale i tak bylo mnoho zážitků.

Pátek semnou trávil u vody Ondra, tak že nádherný den i večer u vyprávění našich zkušeností od vod a hromady příběhů, u kterých jsme se oba moc zasmáli a to ať byli příběhy rybářského rázu a nebo jen tak ze života. Když v sobotním dopoledni Ondra odjel, tak jsem se šel pokochat místní přírodou. Jaro už nám ožívá a ukazuje tvář, která se projevuje krásným způsobem. Na vodě dovádějící roháči u svých namlouvacích tanečků, na což byl úžasný pohled. O kousek dál dostavba hnízda, do kterých zapychovali veškterý stébla, aby již nakladený vajíčko nikam nespadlo a okolo nich dováděli další druhy vodního ptactva. A nebylo živo jen na vodním světě, ale už i zem pod námi nádherně ožívá. Začíná vykukovat nová tráva, která brzy nabere hodně sil a zakryje vše pod svůj zelený koberec. Z pupenů stromů už vykukují lístky a rozkvétají drobný kvítky. Nad zemí bzučeli čmeláci a včely začínají opilovávat vše co už svůj nektar nabízí. Už se probudili i komáři a mě naopak moc spát nenechali. To nějak moc nevadilo,protože takových nocí bude ještě mnoho a je čas si na to opět začít zvykat.

V pozdním odpoledni sobotního dne začalo poprchávat a kochání se zdejší krásou zkončilo, ale za to se usínalo v teplým spacáčku za doprovodu bubnujících kapek do brolíčka a oči se zavřeli sami. Voda z nebe už bohužel nepřestala padat až do nedelního odpoledne kdy už volal návrat domů a vrácení do reality všedního života, ale zase s pocitem, že pět dní uteče jak ta voda kolem nás a zase se vrátím k vodě a do přírody, kde je mi nejlíp. Nyní i s mým kolegou testerem Zdendou Kindlem..

Chtěl bych poděkovat i Ondrovi, že si na mě udělal čas a měli jsme spolu možnost vyzkoušet pár jeho výrobků "páry z navijáku". U mě i u Ondry (boužel mu kapřík utrh háček) jednoznačně zabodoval Robin red - ořech, krerý přinesl jednoho kapřího dorostence plus jednoho vítěze z vodní říše. Z pozorování vzdejších rybářů, taky asi jedinou rybou víkendu na podložce, což se taky řadí do úspěchů i když nejde o trofejní jedince :-)