Svazová voda - testeři Zdenda a Zdenda :-)

Byl pátek a odbyla 14-tá hodina a já pospíchám domů, abych vyrazil z kamarádem Zdeňkem otestovat boilies Pára z navijáku na další svazovou vodu.Týden pečlivé přípravy a přemýšlení kam vyrazíme je za námi . Domluvili jsme se, že mě Zdenda vyzvedne v 15 hodin u baráku, tak abychom k vodě dorazili nejpozději v 17 hodin. Doma v rychlosti pobalím ještě pár maličkostí a už netrpělivě vyhlížím modrého renaultíka. Zdenda doráží skoro na čas, asi jen s desetiminutovým zpožděním :-)

Nahážeme do auta nezbytnou rybařinu a vyrážíme vstříc třem dnům u vody . Cestou poslouchám Zdendovo vyprávění, jaké ryby a jak velké na této vodě již nachytal. Tajně doufám, že i tento víkend bude úspěšný a nějakou kapitální rybu ulovíme.

V 16.30 dorážíme na místo a první co mě překvapí je, že na vodě o rozloze 18 ha není jediný rybář.Říkáme si se Zdendou, zda není voda uzavřená,kvůli nasazování ryb,ale nikde žádná cedule a proto se rozjedeme k vyhlédnutému místu. Naše volba padla na ostrovní výčnělek do vody, naproti kterému ve vzdálenosti 60 metrů rostou z vody stromy. Zde by si mohli hledat potravu a úkryt trofejní ryby. Domluvíme se se Zdendou kdo jaké místo bude prochytávat a pustíme se do vybalení výbavy. Nahážeme na námi zvolená krmná místa první koule, já příchutě jahoda-oliheň a banán-mušle a Zděnda zase robin red-ořech a monster crab- ananas. Po nahození prutů jsme se pustili do vybalení a postavení mého nového bivaku.

Po veškeré činnosti spojené se spánkem se pohodlně usadíme do křesílek a toužebně očekáváme lahodný zvuk pípáků. Bohužel za celý pátečný večer záběr nepřišel,proto po vydatné pozdní večeři uleháme ke spánku a doufáme že přes noc ryba najede a ráno bude vše podle hesla „ráno moudřejší večera“ vše jiné . Ráno mě překvapí zima, která venku panovala. Na křesílku jsem přes noc nechal položenou goretexovou bundu a ta byla celá pokryta šedivím krystalem. Vzbudím Zdendu a jdu se podívat do auta na teploměr. Nevěřícně koukám na teplotu – 5°C. Taková zima mě ve spacáku nepřipadala :-)
Celý den se vyvalujeme na sluníčku a dáváme na obdiv naše špíčky. První záběr přichází až okolo 17-té hodiny a k mému úžasu je to na mém prutu s kuličkou příchutě jahoda-oliheň. První ryba je venku. Je malá, ale máme z ní oba dva velikou radost,protože po 24 hodinách jsme se dočkali záběru a že konečně vidíme šupinuJ. Asi po 45 minutách přichází záběr i Zdendovi a také je to malý kapřík. Záběr přišel na robin red-ořech. Další záběry přichází už za tmy, a ačkoliv jsou to všechno malé rybky, jsme rádi, že máme zábavu. Největší radost udělali Zdendovi dva chycený karasy o délce 46 a 47 cm. Byli to největší ryby co jsme za celý víkend nachytali. Ráno, které nebylo tak mrazivé jako to předchozí přišli ještě dva záběry a tím veškerá aktivita ryb skončila. V 16 hodin jsme se pustili do balení a předsevzetím, že se na tuto vodu ještě vrátíme, aby nám vydala rybí tajemství , které jistojistě ukrývá ,vyrážíme k domovu . Ačkoliv jsme žádnou větší rybu nechytili, jen 7 malých kapříků a dva trofejní karasy , byli jsme za tento krásný víkend rádi protože není nic lepšího než pohled na zapadající a vycházející slunce, které se odráží v hladině.

S přáním „ať se všem kouří z navijáku“ se loučí tester tým Zdenda a Zdenda :-)