VÍKENDOVÁ VÝPRAVA VE ZNAMENÍ ROBIN RED-OŘECH TUNNING

O jeden typicky letní víkend jsme s kamarádem Karlem řádně natěšení vyrazili na ještě námi neprobádanou svazovku a rozhodně jsme si lov užili. Celý víkend se nesl ve znamení bouřek a především krásných úlovků.

Naše předem vyhlídnuté a zakrmené místo už bylo sice obsazené, ale nenechali jsme se odradit, našli si jiný flek a dobře jsme udělali. První záběry začaly přicházet už v pátek večer. K mé smůle jen Karlovi. Než odbila půlnoc, podařilo se mu z vody dostat pět kaprů, z toho dva s váhou přes deset kilo. Já jsem zůstal bez záběru.

Druhý den pokračoval ve stejném duchu, proto jsem se rozhodl montáže nahodit na jiné místo. Hned po nahození přišel záběr od malého lysce, což mě pro začátek potěšilo. O 30 minut později se rozjel druhý prut, opět lysec, tentokrát o pár kilo těžší než ten první. Kapři tady tedy byli. Rozhodl jsem se nástrahu umístit dál od háčku, abych selektoval menší kapry a zjistil, jestli se zde krmí i větší kousky. Asi tři hodiny po nahození přišla parádní jízda a po zdolávačce se do vaničky podíval šupík s váhou 11,4 kg. Na večer začalo pršet a my zůstávali bez záběru. Déšť a bouřky ustaly okolo půl dvanácté a deset minut po té se začalo pářit z navijáku Karlovi (brutální jízda). Za pět minut dvanáct mě budík upozornil na vytažení prutů a Karel stále zdolával svůj úlovek. Než jsem ale stačil pruty vytáhnout, přišla nečekaná jízda i mně. S nadšením jsme své kousky tahali společně a zároveň se modlili, aby nepřišla rybářská stráž a nedošlo k dohadům, že záběry přišly před půlnocí. Kontrola naštěstí nepřišla a nám se povedl double, kterým si Karel zvedl osobáček na 16,3 kg. Já si vytáhnul dalšího šupíka s rovnými 10 kily.

V neděli ráno už ryby moc nespolupracovaly. Nějaké záběry ještě přišly, bohužel už jen od malých kapříků. Při balení bivaku se mi to ale ještě naposledy rozjelo a do podložky se na rozloučenou podíval opět krásný lysec s váhou 8 kg. Na závěr výpravy mě velice potěšil.

Všechny ryby přišly na Robin Red-Ořech Tunning, o jiné nástrahy příliš nejevily zájem. Celkem jsme za víkend na podložku dostali 15 kaprů, takže výpravu označujeme za víc než úspěšnou. Určitě se sem v nejbližší době znovu vypravíme, abychom zdolali nějakého zdejšího mohykána. Vladimír Prokop