VÝPRAVIČKA

Ahoj ve spolek.

V půli června jsem vyrazil na kratší výpravičku k jedné členité přehradě s výměrou 400 ha. Až nyní se povedlo zasednout k PC a konečně napsat pár slov.

Jak mám ve zvyku k vodě jsem se vydal ještě v noci, abych se svítáním dostal člun na vodu, naložil cajk a vydal se hledat vhodné místo pro lov. S rozedněním jsem zjistil, že mě čeká solidní kardio. Díky vydatnému dešti z předešlého dne a rozblácené cestě nebylo možné složit loď a věci přímo u vody, to znamenalo odnosit vše ručně až na místo nalodění.

Vydal jsem se proti ,,proudu" a zakotvil v zadní části přehrady, na hloubce kolem 5-7 metrů. Místo pohodlí v hojně navštěvovaných částech jsem upřednostnil volnost a klid. Zázemí jsem postavil na členitém břehu se svahem, tím jsem eliminoval případné sousedy rybáře. Byly to příjemné 4 dny u vody! Záběry přicházely především od kaprů kolem 3 kilo, což mi vůbec nevadilo. Ve většině případů selektování vůbec neřeším, pokud to situace vyloženě nevyžaduje (dlouhé vyvážky, extrémní počet záběrů, vlastní vyčerpání).

Na této výpravě jsem točil 4 příchutě boilie. Nejrychleji sebrala ryba PZN3, ale i ostatní příchutě slavily úspěch. Největší, v tomto případě spíše nejdelší kapr si vzal kuličku Játra-Česnek v kombinaci s plovkou a pastou. Úžasný sazan, který to bez respektu roztočil. Za mě tedy splněno. Nebyla to jediná větší ryba na háčku, bohužel jsem souboj prohrál.

Všem slušným rybářům Petrův Zdar a zas někdy.

#enjoy

#Pepan

#Universal Fishing

#Para_z_navijáku

#ceskeSvazoveVody