ZIMA TO BYLA POCTIVÁ

Zima to byla poctivá a přísná. Moc mě to nebavilo a bylo to dlouhý. Ale asi to tak má být. Jen jsem si odvykl. Vždyť, kdy naposled bylo tolik sněhu a mrazu ? Já nejsme moc zimní člověk. Nejde ani tak o nízké teploty, ale miluju přírodu , život v ní a v zimě to zrovna moc nežije. Ba naopak, vše tak nějak jako by spalo. Příroda, stejně jako já, čeká tiše na jaro.
Samozřejmě, že nevydržím jen čekat. K vodě chodím pokud to jde pořád. Užívám si tam jedno z mála pozitiv, která pro mě zima má. Je to ten naprostý klid u vody. Pravda je, že letos jsem měl toho zimního klidu celkem dost, protože ryby se mnou zrovna moc nespolupracovaly. Buď se mi je nedařilo najít, nebo si zase řeka vymýšlela nesmysly s průtokem. Když už pořádně napadl sníh a já měl plnou hlavu kapra na sněhu, tak mě pro změnu nechalo ve štychu auto. A jak jinak, sněžilo a sněžilo a já nebyl nějakou dobu pojízdný. Takže místo parádní fotky s kaprem na sněhu, bylo jen jen samé nepříjemné řešení, které komplikoval, tak očekávaný sníh. Vše se dá opravit, a tak se stalo, ale sníh byl pryč já konečně držel kapra před foťákem. Co nadělám, přece jen mám raději kapry než sníh, takže jsem nad tím mávnul rukou, s tím, že určitě bude tuhle zimu ještě šance sněhovou fotku pořídit. A taky že jo. Netrvalo dlouho a byl tu další ranec sněhu. Ale znáte to, když se to se.., tak se to se… Další problém, tentokrát zima dostihla auto mé drahé polovičky. No a kdo to musí vyřešit ? :) Opět tedy zapomínám na kapra v bílé krajině a nechávám si nadále komplikovat život opravou auta a sněhová nadílka opět vše komplikuje, místo toho aby zvelebovala mé foto. Bydlíme trochu z ruky, takže závislost na jednom autě znamená, vždy pro jednoho z nás blok.
Během nějaké doby, jsem měl sněhu už opravdu plné zuby, ale konečně jsem mohl jezdit na ryby. Mohl jsem sice na ryby, to ale neznamená, že hned nachytám. Jak už jsem zmínil, moc se mi nedařilo. Stojím si za tím, že základ je vědět, kde ryba je, nebo by aspoň mohla být. A to, že tam byla minulou zimu, ještě neznamená, že tomu tak bude i letos. Přesně o tom jsem se přesvědčil a se u vody trápil bez kontaktu. Zkoušel jsem různá místa, kde jsem cítil šanci na zimní úspěch. Chtěl jsem při tom vyzkoušet účinnost PZN 2 v chladné vodě. Pro jeho maximální atraktivnost, jsem několik dní dopředu koule zaléval dipem totožné příchutě. Díky nesnázím s auty, jsem měl na domácí přípravu dost času. :)
No, nakonec jsem se mokré podložky v zimě dočkal a kapři, když už jsem se do nich "trefil", mi ukázali, že dipem PZN 2 nacucané boilies rozhodně neodmítnou. Stále jsem na montáže dával jen koule na dno bez plovek. Snažil jsem se soustředit na nenápadnost v podobě jednoduché montáže z jemnějšího fluorocarbonu s menším háčkem č 8-10 a co nejpřesněji nahazovat a krmit do jednoho malého místa, kde věřím, že může být ryba. Krom dipu jsem tuhle zimu používal i obalovačku, což u mě není moc zvykem. Neřeknu vám, jestli jsem bych nepochytal bez těsta. Jedno je ale jisté, díky rychlejšímu uvolňování do vody udělá z daného místa zase o něco atraktivnější. Důkazem byl jeden opravdu studený den, kdy jsem měl po náhozu tak brzo záběr, že jsem pochyboval o rozpuštění PVA s boilie drtí, natož těsta.
Říkáte si, co ta fotka na sněhu? Upřímně vám řeknu, že když už jsem měl konečně kapra a kousek od sebe ještě dost sněhu, vzal jsem podložku a šel dál. Dělal jsem, že ho nevidím. Už mě opravdu štval, chtěl jsem už jaro! To nám konečně, tak o jeho začátku zase někdy příště. Mějte se , jak nejlíp umíte. Radek Pěnkava