ZNOVUSETKÁNÍ

Ahoj Párolovci

Měl bych tady menší zprávu od vody. Čas mi dovolil se dostat na noc k vodě. Ve zkratce Vám popíšu, co zajímavého se mi během noci a rána stalo.

Moc často se nestává, že člověk chytí stejnou rybu v krátké době. Podotýkám, že nemluvím o soukromém revíru, ale o mém oblíbeném Labi, kde často chytávám. Mě se tak stalo.

Nebudu to prodlužovat. Přijel jsem k vodě přesně v 17h, rozdělal bivak, postavil stojan, nakrmil, nahodil pruty a celkově se zabydlel na mém oblíbeném místě. Pod háček jsem na jeden prut nastražil 25 mm boilie, jednu kuličku PZN 4 předem cca 14 dní naložené ve stejném dipu PZN 4. Na druhý prut jsem nastražil dvě kuličky 20 mm Banán - Mušle, samozřejmě také vykoupané v tomtéž dipu. K obou nástrahám jsem přidal pva s rozpůlenými kuličkami, vždy stejné příchutě.

V jedenáct hodin jsem dostal první záběr na levý prut. Hned když jsem vzal prut do ruky, zjistil jsem, že mám velké štěstí, ryba na prutě bude podle boje a tlaku slušná. A myšlenky se staly pravdou. Po 20 minutách se na mě v podběráku díval můj starý známý z minulého výpadu k vodě. Hned jsem kapra poznal. Je totiž nezapomenutelný svými mírami a váhou. Měřil podotýkám pouhých 75 cm, ale vážil 14,20 kg. Pro mě nádherný kapr. Co Vám budu povídat, radost se tryskala všemi směry. Naše znovu setkání mě moc potešilo. Kapr plave dál v Labi, nesněden, nepřevezen do soukromého revíru a já mám tu čest se s ním znovu setkat. Poté jsem měl ještě záběr ve 23:40h na pravý prut a vytáhl zase šupináče o váze 12 kg. Pro mě opět krásnou rybu. Tohoto kapra jsem moc nefotil, protože pěkně pršelo. Rychlé foto na podložce a hurá zpět do vody.

Celkově shrnuto, dvě krásné ryby během pár hodin na Labi. Co víc si přát. S klidem jsem vytáhl pruty ve 24h a šel si nechat zdát pěkné zážitky.

S pozdravem od vody Milan.