Chorvatsko - Velikonoce 2017

Původně díky velkému průtoku na Labi jsem na velikonoční svátky rybaření zrušil a rozhodl se, že tento prodloužený víkend využiji spíše pracovně.
Jenže věci se měly úplně jinak :-) V úterý kolem 14:00 hodin mi drnčí telefon a švára Radek mi pokládá dotaz - Odpadl mi parťák na velikonoce do Chorvatska na ryby, nechceš jet se mnou ?
Má odpověď - kdy by se jelo? a švára odpovídá - zítra na noc. :-) No a znáte to, roztočil se neskutečný kolotoč myšlenek a po pár vteřinách odpovídám : optám se doma a pokud pojede i Jana tak jedem :-) !
Jana souhlasila a začal pracovní kolotoč. Na skladě do 23:00 hod, doma ještě projet emaily a v 0:30 hod do postele. Ráno v 5:00 hod zase do práce a celý den lítání, vyřizování, abychom na večer mohli vyrazit. S odřenýma ušima vše zvládám a okolo 18:00hod doráží švára. Zbývá už jen přeházet jeho věci k nám do dodávky a naložit naše věci. To se povedlo, takže vyrážíme :-)
Po cestě si všímáme docela hustého provozu díky blížícím se svátkům. Na slovinsko-chorvatských hranicích máme cca 30 minutové zdržení díky zvýšeným kontrolám. Před rozedněním přijíždíme k 40 hektarové pískovně.
Jelikož se nejedná o vodu soukromou, nelze si místa rezervovat a jste odkázáni na štěstí, jaká místa budou volná.
No a hádejte jak to asi s volnými fleky vypadalo? Svátky, tudíž všechny chytatelná místa kolem velkého ostrova obsazená krom rohů kam by si sedl pouze blázen. Pískovnu jsme dvakrát objeli a prošli. Na čtvrtině pískovny, kam skoro nikdo chytat nechodí, jsme objevili pohyb ryb a to na cca 90 metrech od břehu. Po krátkém zvažování parkujeme auto na tzv. plonkové místo.
Od Rakušáků se dovídáme, že kapři se skoro vůbec nechytají a když tak pouze malé. Nad tím pouze mávneme rukou a jsme rádi, že jsme na rybách a konečně si trochu odpočineme.
Stavíme zázemí, jedeme pro povolenky a v 9:00 hodin pruty letí do vody. Jako nástrahu jsme zvolili PZN 2 v různých průměrech - nadipovanou a zasypanou pudrem "játra-pikantní koření".
Celý den ani pípanec až na večer se švárovi rozjíždí první prut. Samozřejmě všichni máme velikou radost a Radek zdolává prvního chorvatského lysce cca 6kg.
Přes noc máme pravidelně záběry a do rána jich máme přibližně deset. Bohužel všechny záběry jsme neproměnili. Některé ryby se vyřízly, o některé ryby jsme přišli díky lavicím a hranám pod vodou. Všechny ryby se zdolávají pouze ze břehu, jelikož na této vodě je zákaz používání lodí a člunů.
První noc zdoláváme nejtěžší rybu 18kg+ a jsme všichni nad míru spokojeni.
Následně každý den jde jak přez kopírák. Přez den bez záběru a v noci cca 10 záběrů a váhy zdolaných ryb jdou pomalu nahoru.
Nejtěžší rybu chytla Jana - 22,60 kg a udělala si osobáček. Osobáček si udělal i švára, který vytáhl kapra 21,80 kg a já si zdolal taky jednoho krasavce 21,10 kg.
Bohužel minimálně o dvě velké ryby jsme přišli a troufám s říci, že se jednalo o ryby nad 30kg.
Když to zrekapituluji, tak jsme seděli na místě, kde skoro nikdo nechytá a přitom udělali za jednu noc tolik záběrů, jako celá pískovna.
Každý tady chytá na malé nástrahy a mi tam ládovali boilies o průměru 20 mm - a to i dvě pod sebe.
Suma sumárum, dělali jsme vše jinak oproti ostatním a tato čtyřdenní neplánovaná výprava se řadí v mém kaprařském životě mezi ty nejkrásnější !!!!!!
Ať se kouří z navijáku, Ondra.