Maďarsko - Josef Obůrka

Cesta byla únavná, nicméně v sobotu ráno jsme byli na značkách a odpoledne zaváželi.

Jak to probíhalo a jaký byl cíl?

Osobně jsem trochu zklamaný, chtěl jsem ulovit rybu nad 20 kilo. Když ale dorazila informace, že rybáři před námi po 6 dnech vyndali 3 ryby, můj cíl mizel pomalu v podzimní mlze.

Ulovit tedy 20+ se nepovedlo, ale přeci jen kapra jsem si pochoval.

Původně jsme měli u jezera strávit necelých 8 dnů. Nakonec jsme byli nuceni, pobyt o den zkrátit, díky příjezdové cestě, která se v pátek měla stát opět kluzištěm. V neděli odpoledne nám přišel vichr a vydatné srážky. Celá ta sranda trvala až do středy odpoledne. Tudíž 2 dny jen v bivaku na lehátku. Vyjet na vodu byl zbytečný hazard, takže se defakto nechytalo. O týden později přišel vichr i do Čech, ovšem ne s tolika srážkami. Potom si umíte asi představit, jak to vypadalo.

Nakonec tedy čistého času na rybolov moc nezbylo, ale to k tomu holt patří. Pravý podzim prověřil naši výbavu a ve čtvrtek ráno, když bylo po všem, jsem si připadal jako v pohádce.

Montáže jsem vyvážel v rozpětí 240 - 280 m. Zde jsem našel velmi tvrdá místa. Všude kolem byla poměrně dost slušná vrstva bahna. Tyto místa mi přinášela pravidelně každou noc záběr, než počasí, jak jsem výše zmínil, vše změnilo.

Najednou tu byl pátek! Od rána se balilo a pucovalo. Měli jsme napilno, než zaprší a z cesty se stane kluziště. Zajet do kolejí by znamenalo "facelift" nárazníku a podvozku.

Po pár desítkách ujetých km přichází déšť, ale to už valíme po dálnici směr Budapešť.

Přikládám tedy fotky úlovků. Kapři měly slušnou stavbu těla, ovšem, že to byly bojovní se říct nedalo. Nej ryba celé výpravy byl můj noční lysec, lehce pod 17 kilo. Zabral jak jinak než na boilies od Páry z navijáku. TOP příchutě Játra - Česnek a PZN 2, vše 25 mm.

Další dobrodružství je tedy za mnou a já se těším, co mě čeká příští rok!

Za Universal Fishing & Pára z navijáku --PEPAN --