Rybářská dovolená GOSLAWICE

Letošní rok jsme využili dvou státních svátků na začátku prázdnin a vyrazili jsme s Janou na rybářskou dovolenou do Polska na soukromý revír "GOSLAWICE".

O této lokalitě jsem už přes dva roky slýchával samou chválu a díky Jiřímu Gendiárovi, který tuto vodu navštívil v roce 2021 a ze zážitků které mi na obchodě předal jsem se rozhodl, že tuto vodu navštívím.
Od Jirky jsem dostal kontakt na Martina Bergnera (tel. 773 941 842), který zajišťuje za ČR pobyt na této vodě. Z důvodu velkého zájmu o tuto lokalitu jsme si udělali rezervaci cca 1 rok dopředu a i přesto, že rezervace proběhla s takovým předstihem, nebylo možné si lovné místo vybrat, ale brát to co je.

Rok se s rokem sešel a nám se blížil termín odjezdu. Od Martina jsem si vyslechl velice užitečné rady jak se na této vodě ryby chovají a mě bylo jasné, že při tak velkém tlaku rybářů z celé Evropy, to nebude vůbec jednoduché.

Odjezd byl za dveřmi a přípravy vrcholily. Jelikož na každém lovném místě máte k dispozici pramici s dobrou stabilitou, vážící trojnožku, vážící saky, 2 kusy rozdílných podložek, 2 kusy podběráků na zdolávání z mola nebo z lodě, naložili jsme pouze motor, baterie, pruty, stojany, bižutérii, návnady, nástrahy, něco dobrého k pití a jídlu - EXPRES MENU a vyrazili na vysněnou dovolenou.

Po necelých 7 hodinách pohodové jízdy s dvěma zastávkami jsme dorazili na recepci, kde nás již čekal správce p. Tomek. Ten nám řekl další informace k pobytu na jezeru a seznámil nás s aktivitou ryb, která bohužel pro nás nebyla moc povzbuzující. Ryby po tření a vysoká teplota jak vzduchu tak vody. Pan Tomek kladl od začátku důraz nato, abychom krmili minimálně z důvodu velkého množství přírodní stravy. Doporučil na zákrm řepku, konopí, halibut pelety (ty si můžete zakoupit přímo u nich) a já osobně doporučuji zakoupit jejich pelety, jelikož ryby jsou těmito peletami vykrmeny a jsou na ně zvyklé. Jako nástrahu doporučil malé plovky a malé průměry boilies a ideálně odlehčené. Sedáme do auta a přejíždíme autem na lovné místo č. 2.

Auto parkujeme přímo u lovného místa kde se nachází i voňavá tojka - WC (za dobu našeho pobytu ji dvakrát přijeli vyčistit a vyvézt - neskutečné). Sejdeme tři schůdky z cesty a nacházíme se přímo na velkém molu s dřevěnou chatkou. Po otevření chatky nám spadla čelist. Jsme na rybách, ale spíme na penzionu. Chata je komplet vybavená. Od lednice, pitné vody, vařiče, nádobí, přímotopu, dvou postelí s povlečením, veliké vestavěné skříně, až po elektriku, osvětlení chatky i mola ..... prostě BOMBA.

Otvírám studené pivko a jdu se porozhlédnout po této vodě. Voda o ploše 38 hektarů je komplet obrostlá hustým rákosem s výseky pro lovná místa. Na této vodě se nachází 20 lovných míst a přibližně dvě třetiny jsou s chatkami a jedna třetina pouze mola na bivakování. Když jsem se podíval kolem našeho mola, bylo mi hned jasné, že na této vodě se opravdu musí krmit málo, jelikož přírodní potravy tu je opravdu moc.

Jelikož jsme na revír přijeli v sobotu po práci, cca v 19hod, rozhodl jsem se, že na noc nebudu vyjíždět na vodu a využil jsem detailní mapu již zmapovaného dna, kterou máte k dispozici u každého lovného místa. Chytali jsme pouze na tři pruty a každou montáž jsem osedlal dvěma granáty chilli - broskev pr. 26-30mm. Ke každé montáži jsem nakobroval cca 10 kuliček chilli broskev o průměru 20 mm. Pruty byly nahozené do vody asi v 21hod. Cca o půlnoci jsme si unaveni šli lehnout. První záběr přichází v 1:30hod a zdoláváme prvního kapra 16+kg. Granáty byli stále celé a tak posílám montáž rovnou zpátky do místa zákrmu. Ve 3:00hod se prut rozjíždí znovu a na podložce se válí další polský kapr 17+kg.

Tímto kaprem pro nás bohužel lov na tři dny skončil. Udělalo se neskutečné teplo a bohužel i bezvětří. Ať jsem zkoušel cokoliv - rony rig, zig rig, jiné druhy boilies, prostě nic se nedělo. Ryba v našem sektoru nebyla. Aspoň jsme si užívali sluníčka a pohody. Každý den jsme sedli na kolo, které je součástí každého lovného místa a zajeli se osprchovat na základnu Goslawic. Na základě jsou k dispozici sprchy a sociální zařízení. Sprchy čisté, voňavé a luxusní. Na dámských sprchách je k dispozici i fén a je zde také automatická pračka, kterou můžete využít. Prostě servis jak má být !!!!

Ve středu konečně přichází změna počasí - déšť, vítr, ochlazení a konečně i záběry. Záběry vždy přichází pouze v rozmezí 1:30hod až 3:00hod. Za týden jsme celkem chytly 8 ryb. Nejtěžší ryba a zároveň jedna z mých nejhezčích v mém životě, měla 21kg - ŘÁDKÁČ. Tenhle krasavec přišel poslední den výpravy, jak já říkám "NA VÁGNERA" a výjimečně přes den, takže se povedly krásné fotky.

Po dobu naší návštěvy se za týden ulovilo na tomto revíru pouze 5 ryb přes 20kg a nejtěžší měla snad 24kg.

Pokud se sem někdy vypravíte a budete ve správnou dobu na správném místě, tak můžete počítat i se soubojem kapra nebo amura překračující hranici hodně přes 30kg.

Všem přeji hodně pěkných chvilek strávených u vody a DYCKY PÁRA.

Ondra