2. MÍSTO NA ZÁVODECH CARP SECRET CUP DEŠNÁ 50

Závodu se účastnilo 30 týmů, a protože tyto závody pořádal Petr Poláček z rybářského klubu Příbram, který je znám dobrou organizací, rozhodli jsme se pod vlajkou Páry zůčastnit i my.

Protože závod trval jen 50 hodin, rozhodli jsme se nic nezkoušet a vsadili jsme vše na novinku z kuchyně Páry a to produkty z řady PZN 4. Toto boilies jsem měl možnost testovat už loni a tak jsem věděl, že funguje skvěle, jak ve studené, tak i v teplé vodě. Pro vše jsem si zajel do nově otevřené prodejny, která je na konci vesnice Kly těsně před Mělníkem. Nová prodejna na ploše 450 m² je perfektně zásobená nejen výrobky Páry z navijáku, ale najdete tam produkty známých značek, a tak jsem doplnil potřebnou bižuterii, koupil nové vlasce a samozřejmě nástrahy.

Závod začínal ve čtvrtek v 18 hodin prezentací a losem. Protože jsme na této nádrži byli poprvé a o vodě věděli jen málo, nesvazovala mě „tréma“ z losu. Jen jsem nechtěl jedno ze 3 míst, které místní nazývají Sahara, protože jen toto místo není dostupné autem a neposkytuje úkryt před sluncem, které mělo na duben nezvyklou sílu. Předpověď hlásila jasno a 28°C. Losovat jsem šel jako 15. v pořadí a ty lepší místa mizely no a já neomylně vytáhl číslo 2. Sahara, a ještě místo uprostřed. Tak vše potřebné převozit lodí. Celkem 3 cesty, protože po začátku závodu byl zakázán s ohledem na ostatní závodníky pohyb na vodě. Postavili jsme tábor, dali pivko a už v 21 h jsme zalehli, abychom byli na ráno fit. Závod začal úderem 8. hodiny a my jsme začali markerem zkoumat dno a hodili jsme pár raket s krmením. Než se nám podařilo dostat do vody i naše nástrahy sousední týmy už měli na podložce první rybu kolem 7 kg. Bodovalo se od 8 kg a počítalo se 5 největších ryb a tomu jsme podřídili taktiku. Krmili jsme střídmě methodmixem Sladké koření od Páry, smíchané s řepkou a nadrceným boilies PZN 4. Vše jsme dost dipovali dipem stejné příchutě. Pod háčky jsme dali boilies PZN 4 obalené v pastě stejné řady. Na jeden prut jsme dali samotnou plovku s příchutí Ananas, máčenou v esenci Ananas. Na záběr jsme nečekali dlouho, protože tato voda je dobře zarybněná, ale zdolávali jsme ryby kolem 7 kg a na první bodovanou rybu jsme dosáhli až večer. Kolem 22. hodiny se nám povedla druhá bodovaná ryba a to hned 14 kg. V té době už mělo dost týmů nachytáno a zapsáno 5 bodovaných ryb a zvyšovali průměr. Ale protože se většinou jednalo o ryby mezi 8 - 10 kg, byli jsme relativně v klidu. Pod háček jsme dali panáčka z 20 a 17 mm koulí, opět vše obalili do pasty a toto se ukázalo jako dobrý tah. Do rána se nám na podložce vystřídalo asi 20 kaprů, a tak i my jsme dosáhli 5 bodovaných ryb a nejmenší vážil 11,5 kg. Jako třešínka na pomyslném dortu přišel kolem 10. h, v době, kdy to nikomu nebralo Honzovi kapr 19,40 kg, který nás posunul na 2. místo v průběžném pořadí. Celý den jsme na přímém slunci zdolávali ryby po cca 30-ti minutách, ale váhový průměr se nám nedařilo zvednout. Aktivita ryb pozvolna upadala, zřejmě i vinou množství krmení od všech týmů a nám se povedlo za noc zvednout průměr jen o 0,5 kg, a to i přes to, že jsme na břeh dostali dalších asi 50 ryb. Už večer pořadatel vyhlásil výsledkové embargo, a tak jsme nevěděli, jak na tom jsme.

O to víc jsme byli překvapení, když jsme na vyhlášení zjistili, že jsme druzí a to jen o 2 kg zpátky a největší ryba nám utekla o 8 deka. To nám ale nezkalilo radost z dobrého výsledku. Tímto děkujeme firmě Pára z navijáku za dokonalé produkty, které prostě šlapou, za možnost užívat si nejen závody, ale i chvilky u vody v klidu a bez stresu, jestli bude fungovat to na co chytám.

Za CT Pára z navijáku - Duck team Tomáš Tomchamik Horyna a Jan Šimána