2. MÍSTO NA ZÁVODECH CARP SECRET CUP DEŠNÁ 50

Závodu se účastnilo 30 týmů, a protože tyto závody pořádal Petr Poláček z rybářského klubu Příbram, který je znám dobrou organizací, rozhodli jsme se pod vlajkou Páry zůčastnit i my.

Protože závod trval jen 50 hodin, rozhodli jsme se nic nezkoušet a vsadili jsme vše na novinku z kuchyně Páry a to produkty z řady PZN 4. Toto boilies jsem měl možnost testovat už loni a tak jsem věděl, že funguje skvěle, jak ve studené, tak i v teplé vodě. Pro vše jsem si zajel do nově otevřené prodejny, která je na konci vesnice Kly těsně před Mělníkem. Nová prodejna na ploše 450 m² je perfektně zásobená nejen výrobky Páry z navijáku, ale najdete tam produkty známých značek, a tak jsem doplnil potřebnou bižuterii, koupil nové vlasce a samozřejmě nástrahy.

Závod začínal ve čtvrtek v 18 hodin prezentací a losem. Protože jsme na této nádrži byli poprvé a o vodě věděli jen málo, nesvazovala mě „tréma“ z losu. Jen jsem nechtěl jedno ze 3 míst, které místní nazývají Sahara, protože jen toto místo není dostupné autem a neposkytuje úkryt před sluncem, které mělo na duben nezvyklou sílu. Předpověď hlásila jasno a 28°C. Losovat jsem šel jako 15. v pořadí a ty lepší místa mizely no a já neomylně vytáhl číslo 2. Sahara, a ještě místo uprostřed. Tak vše potřebné převozit lodí. Celkem 3 cesty, protože po začátku závodu byl zakázán s ohledem na ostatní závodníky pohyb na vodě. Postavili jsme tábor, dali pivko a už v 21 h jsme zalehli, abychom byli na ráno fit. Závod začal úderem 8. hodiny a my jsme začali markerem zkoumat dno a hodili jsme pár raket s krmením. Než se nám podařilo dostat do vody i naše nástrahy sousední týmy už měli na podložce první rybu kolem 7 kg. Bodovalo se od 8 kg a počítalo se 5 největších ryb a tomu jsme podřídili taktiku. Krmili jsme střídmě methodmixem Sladké koření od Páry, smíchané s řepkou a nadrceným boilies PZN 4. Vše jsme dost dipovali dipem stejné příchutě. Pod háčky jsme dali boilies PZN 4 obalené v pastě stejné řady. Na jeden prut jsme dali samotnou plovku s příchutí Ananas, máčenou v esenci Ananas. Na záběr jsme nečekali dlouho, protože tato voda je dobře zarybněná, ale zdolávali jsme ryby kolem 7 kg a na první bodovanou rybu jsme dosáhli až večer. Kolem 22. hodiny se nám povedla druhá bodovaná ryba a to hned 14 kg. V té době už mělo dost týmů nachytáno a zapsáno 5 bodovaných ryb a zvyšovali průměr. Ale protože se většinou jednalo o ryby mezi 8 - 10 kg, byli jsme relativně v klidu. Pod háček jsme dali panáčka z 20 a 17 mm koulí, opět vše obalili do pasty a toto se ukázalo jako dobrý tah. Do rána se nám na podložce vystřídalo asi 20 kaprů, a tak i my jsme dosáhli 5 bodovaných ryb a nejmenší vážil 11,5 kg. Jako třešínka na pomyslném dortu přišel kolem 10. h, v době, kdy to nikomu nebralo Honzovi kapr 19,40 kg, který nás posunul na 2. místo v průběžném pořadí. Celý den jsme na přímém slunci zdolávali ryby po cca 30-ti minutách, ale váhový průměr se nám nedařilo zvednout. Aktivita ryb pozvolna upadala, zřejmě i vinou množství krmení od všech týmů a nám se povedlo za noc zvednout průměr jen o 0,5 kg, a to i přes to, že jsme na břeh dostali dalších asi 50 ryb. Už večer pořadatel vyhlásil výsledkové embargo, a tak jsme nevěděli, jak na tom jsme.

O to víc jsme byli překvapení, když jsme na vyhlášení zjistili, že jsme druzí a to jen o 2 kg zpátky a největší ryba nám utekla o 8 deka. To nám ale nezkalilo radost z dobrého výsledku. Tímto děkujeme firmě Pára z navijáku za dokonalé produkty, které prostě šlapou, za možnost užívat si nejen závody, ale i chvilky u vody v klidu a bez stresu, jestli bude fungovat to na co chytám.

Za CT Pára z navijáku - Duck team Tomáš Tomchamik Horyna a Jan Šimána

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení