RYBÁŘSKÉ ZÁVODY BOŽEJOV CUP 28.9. - 1.10. 2017

Zdravím všechny párovce, rád bych Vám něco řekl o závodech Božejov CUP 72 hod.
Ve středu jsme přijeli na místo a hned říkám klukům, "Tady jestli nechytíme rybu, tak jsme lůzři". Jdeme se přihlásit a dozvídáme se, že rybník byl týden uzavřen, aby ryby dostaly chuť k jídlu.
Čtvrtek: Závod nám začíná v 8:00 a hned vymýšlíme jakou zvolíme taktiku. Mapujeme si místo echolotem a zjišťujeme, že metr od mola je koryto, kde je 2,7 m hloubka. Dále od břehu už taková hlouka není. Průměrná hloubka se pohybovala okolo 1,3 - 1,7 m. Zkoušíme proto dva pruty nahazovat co nám vzdálenost dovolí a dva pruty blíže ke břehu. Přes den se záběru nedočkáváme, a tak vsázíme na noc co přinese. Okolo půl třetí ráno vybíháme k záběru, ale po krásné jízdě a následnému záseku se dozvídám, že na druhé straně nic není.
Pátek: Ráno přemýšlím co vlastně bylo špatně, že jsem nedokázal rybu zaseknout a následně zdolat. Na nic jsme nepřišli. Opět celý den bez záběru, tak si aspoň vaříme čaj na zahřátí, kvůli tomu, že sedíme na místě, kde fouká přímo na nás vítr.
Sobota: Brzo ráno opět kolem půl třetí přichází kolegovi záběr, konečne ryba na prutě. Po krátkém zdolávání je ryba
v podběráku a my si připisujem první body do závodu.
Kapr o váze 8,45 kg. Přes den se konečně radujeme, že máme bodovanou rybu a vzpomínáme na ibbc, kde jeden team hodil do vody dvacku a vytáhnul dvacetikilovou rybu, a tak to zkoušíme taky. Celou noc bez záběru.
Neděle: Ráno ve 3:00 přichází dalšímu členovi teamu záběr a na prutě je další ryba. Zatím nevíme co je na druhé straně, ale po chvíli to víme, je tam další kapr. Před zavoláním rozhodčích vážíme ulovenou rybu a zjišťujeme, že je ryba bodovaná, a tak voláme rozhodčí a ti zjišťují, že ryba važí 7,02 kg, do dvacky to má sice daleko, ale jsme rádi za každou bodovanou rybu. V osm hodin ráno nám končí závod a my balíme náš tábor.

VÝSLEDKY ZÁVODU: Účast 10-ti týmů, průměrná váha na 1 rybu 9,25 kg, celkem uloveno 129,53 kg ryb.

NEJTĚŽŠÍ RYBA: 13,90 kg – Láďa CT Dejmuji

1.místo: CT KOMA ŽATEC molo č. 1 - 30,90 kg /Michal Šamko, Martin Kožíšek/ 2.místo: CT SAHARA molo č. 6 - 29,55 kg /Mirek Štěpánek, Jan Medlík, Tonda Buchta/ 3.místo: CT DEJMUJI molo č. 9 - 22,07 kg /Vladimír Šmíd, Josef Maceška/ 4.místo: CT PÁRA Z NAVIJÁKU molo č. 7 - 15,46 kg /Martin Procházka, Martin Petřík, Petr Pažičan/