TŘETÍ JÍZDA PUNK CARP TOUR LETNY 21.07. - 23.07. 2017

Zdravím všechny kolegy od Páry.
Na rybník v Letny jsem se velice těšil, znám tam správce Slávu a vím, že sním je vždycky velice dobrá sranda a zábava. Jen co jsme přijeli, tak nás velice dobře přivítal. Řekl kam zaparkovat, což bylo stejné jako vždy, nahoře na louce, sice je to dál k němu na občerstvení, ale nevadí, vždyť tam člověk šel jen dvakrát. Samozřejmě proběhl uvítací večer plný alkoholu a supr jídla od Slávka.
Noc jsme přespaly v autě a i když stísnění a sedačkách ale člověk to přežije. Ráno jsme vstali cca v 5:30 hodin a šli jsme za Slávou na kávu a čaj pro syna a čekali na losování, které bylo v 6:30 - 7:00 h. Bylo vylosováno a šli jsme na lovná místa. Losování bylo formou paňáků, na dvě kola. První losování bylo o pořadí v losování míst, které bylo na základě přihlášení do závodu.V prvním kole syn vylosoval číslo 16, protože pořadatel nakonec před závody přibral ještě dva týmy. Na štěstí 17. nedorazil,ale i přesto nechal 17 čísel na rybníku a tím pádem jsme tam byly, jak housky na krámě, 15 m na 4 pruty. No nic moc, a nařídil backleady, které každý nemusel mít, ale nakonec každý měl. Co budu říkat, prostě nebyla dle mého gusta … lehce řečeno. Ještě k losování, samozřejmě, že mi jsme už nelosovali, jen co na nás zbylo, zbyla na nás 7, ale dva paňáky jsem vypít musel, synovy je jen 14 let. Místo 7 nakonec bylo velice dobré místo, měli jsme vedle sebe jen zleva 8 a z prava volnej rybník, což bylo supr.
Tak jsme dojeli autem na místo, což je supr a každý to ocenil. Po vyložení jsme auta zase odvezli na místo, kde byly po celou dobu závodu, až na některé, kteří to díky svému stavu zvládli poněkud později. Holt PUNK závody byly opravdu Punk, a není to pro každého.
Začátek krmení byl od 9:30 h. Měl jsem připravený partikl a koule. Na začátek jsme tam naházely cca 3 kg partiklu a 4 kg boilies, od každého něco a nejvíc Játra - Česnek. V 10 h byl začátek a o první rybu závodu jsme přišli cca za 20 minut. Byli jsme holt druzí, což nevadilo, zase jsme byly jediný dva týmy co tahaly ryby a do večera jsme byli zaručeně 2., což se během soboty změnilo, když začali chytat i ostatní, i když někteří, jen tak-zvaný sportovce, což je kapr do 50 cm a nebo míň jak 5 kg na dobování. Sousední tým vedle nás na 8 nechytil až do soboty odpoledne nic. Dokonce neměl ani záběr. Bylo to frustrující, ale brali to sportovně a navzájem jme si pomáhali ve všem. Nakonec se taky dočkali a do konce závodu nachytali 5 bodovaných ryb s celkovou váhou 39,60 kg. Krásné ryby, ale malé. Velká, stejně jako nám, se vyřízla. A nám ještě ke všemu 0,5 m před podběrákem, což mě velice naštvalo a byl jsem vzteklej jak blázen. Holt je někdy trošku smůla, což se stává. Nakonec jsme skončili se synem na 4. místě s váhou 48..?? kg. O pár kilo za třetíma. Zapomněl jsme napsat, že rozhodčí tam nejsou a sousedi vám potvrzují váhu.
Tyto závody opravdu nejsou pro mne a mimo to, to určitě chce zlepšit organizaci.
S pozdraven a lepšími zkušenostmi na těchto závodech, tester František Uhlíř.